Transparency International штовхатиме розслідування статків Януковича та вимагатиме продовження санкцій

На другу річницю втечі з країни колишнього Президента України Віктора Януковича Transparency International закликає українські органи влади до повного розслідування корупційних злочинів колишнього Президента, здійснення правосуддя по відношенню до нього та до прикладення зусиль із повернення мільярдів крадених євро.

Міжнародна антикорупційна група та її представництва в Україні, Росії та Великій Британії також закликали Європейський Союз до утримання санкцій, накладених на Януковича та його найближче оточення.

Люди, що нещодавно брали участь у міжнародному конкурсі «Зірви маску з корупціонера» (Unmask the Corrupt), оцінили Януковича як один із найбільш показових випадків елітарної корупції.

«З моменту втечі Януковича до Росії в Україні майже нічого не було зроблено, аби розслідувати серйозні численні звинувачення в елітарній корупції щодо колишнього Президента та його поплічників», – зазначив Андрій Марусов, керівник Правління ТІ Україна.

«Натомість суди випускають спільників Януковича, які були залучені у його корупційні діяння; їхні банківські рахунки та статки розморожуються, а українське відділення Інтерполу навіть зняло з Януковича та членів його «сім’ї» статус людей, що перебувають у розшуку».

Російська Федерація відіграє значну роль у тому, що Янукович лишається непокараним, оскільки відмовляється від його екстрадиції в Україну. Росія посилається на поточну політичну ситуацію та зазначає, що не може видати його Україні, оскільки він отримав російське громадянство.

Утім, згідно конвенції Організації Об’єднаних Націй проти корупції, яку Росія підписала та ратифікувала у 2003 році, усі підписанти зобов’язані приймати матеріали правоохоронних органів країн-учасниць. За Конвенцією Росія має провести розслідування щодо Януковича за своїм законодавством. Саме тому Transparency International закликає російські органи влади до співпраці з українськими у питанні покарання Януковича незалежно від його громадянства.

Окрім того, Transparency International закликає Європейський Союз поновити та посилити політичні й економічні санкції проти старої команди Януковича. Простіше кажучи, країни ЄС не повинні дозволяти політикам із близького корупційного оточення Януковича перетинати їхні кордони. ТІ закликає бойкотувати їхні бізнеси та не підписувати із ними контрактів.

Transparency International підтримує ініціативу Української медіа варти, яка закликає рекламодавців (державні органи, юридичних та приватних осіб) бойкотувати медіа (компанії, що належать Українському медіа холдингу, канал 112 та Тоніс), що належать бізнес-партнерам Януковича (Сергій Курченко, Віталій Захарченко, Сергій Арбузов).

«Після втечі Януковича Велика Британія була причетна до відмивання статків ряду осіб, пов’язаних із його корумпованим режимом. Британські органи влади мають бути більш уважними у пошуку вкрадених статків та безпідставних багатств, а це потребує активної підтримки від їхніх колег в Україні. В той же час, Велика Британія потребує системних реформ, зокрема, що стосується власності на Заморських територіях, аби убезпечитися від таких прецедентів у майбутньому. Прем’єр-міністр Девід Кемерон правильно зазначив, що Велика Британія не повинна ставати райським куточком для брудних грошей, і прийдешній Міжнародний антикорупційний саміт, що відбудеться в Лондоні, це чудова можливість розпочати цей процес. Пройшло два роки, та ми не можемо дозволити Януковичу і його поплічникам вийти сухими з води. ТІ Британія підтримує українське представництво ТІ та закликає британські органи влади до дії», – заявив Роберт Баррінґтон, виконавчий директор Transparency International Британія.

Transparency International Росія підтримуватиме ТІ Україну у викриванні статків Януковича в Росії. «Ми підозрюємо, що його маєток у Межигір’ї – це лише вершина айсберга. Ми маємо намір знайти інші шматки його багатств у Росії і зробимо усе можливе, аби ні Москва, ні Ростов не служили прихистком для колишніх диктаторів, таких, як Янукович», – сказав Антон Помінов, виконавчий директор ТІ Росія.

Ми не можемо забути випадок із Януковичем. Два роки тому на Майдані була розстріляна Небесна Сотня. В пам’ять про цих людей, які боролися за свободу і очищення України від корупційних кланів, злочини колишнього президента мають бути розкриті, а сам він покараний.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве были найдены три сумки, выкинутых ворами

Девушка сообщает, что сумки скорее кто-то выхватил у девушек, кошельки забрали, остальное выкинули....

Це може бути цікавим

Меланія Трамп здивувала Конгрес відвертим костюмом за 10 тисяч

Меланія Трамп вже не вперше з'явилась на публіку в одязі від американського бренду....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Укроборонпром" представив унікальний центр для тренування пілотів ЗCУ

Можливості комплексу дозволяють пілотам вдосконалити свої навички, відпрацювати застосування техніки під час складних погодних умов, довести до автоматизму дії у аварійних ситуаціях, отримати навики польоту в окулярах нічного бачення, а також застосування озброєння та використання сучасних елементів захисту від засобів протиповітряної оборони противника....