Піти, не можна лишитись: що підштовхує українців шукати нову роботу

Кожен другий «білий комірець» час від часу думає про звільнення, а кожен п’ятий рішуче налаштований звільнитися з роботи. До цього кроку працевлаштованих співробітників підштовхують низькі зарплати, відсутність перспектив кар’єрного зростання і рутинні нецікаві задачі. Тих, хто не зважується піти, втримують страх невідомості, стабільність, а також хороші стосунки в колективі. Про це далі в результатах опитування hh.ua.

Незважаючи на кризу і досить складну ситуацію на ринку праці більшість «білих комірців» не відкидають бажання перейти на цікавішу й більш перспективну посаду. За даними опитування hh.ua, кожен другий офісний працівник час від часу думає про звільнення, кожен п’ятий рішуче налаштований змінити роботу і ще 8% здійснили своє бажання до цього часу.

Що ж підштовхує працевлаштованих співробітників до настільки рішучого кроку? Серед головних причин звільнення — проблеми з оплатою праці: низькі зарплати, затримки виплат із боку роботодавця, а також відсутність перспектив підвищення окладів. Про це заявили приблизно троє з п’яти опитаних. Дещо менше половини незадоволені відсутністю перспектив кар’єрного зростання. Ще третина — тим, що доводиться виконувати рутинні нецікаві задачі. Кожен четвертий натомився від регулярних надмірних навантажень і того, що доводиться жертвувати особистим часом заради кар’єри і хороших стосунків із керівником.

Понад п’ятій частині «білих комірців» скоротили премії і бонуси, що суттєво вплинуло на їхнє матеріальне становище. Ще стільки ж не бачать сенсу залишатися на роботі в зв’язку із тим, що склалися недоброзичливі стосунки з керівництвом. Кожного п’ятого-шостого не влаштовує «чорна» або «сіра» зарплата, а кожного сьомого — нестабільність у роботі, неофіційне працевлаштування і відсутність соціальних гарантій. Менше за все в ухваленні рішення про звільнення українці звертають увагу не незручне розташування офісу (10%), відсутність програм страхування (9%) і погані стосунки з колегами (7%).

Ті, хто інколи думають про звільнення, не зважуються змінити роботу з низки причин. Двоє із п’яти побоюються звільнятися «в нікуди» і чекають на реальні пропозиції від роботодавців. Понад третина цінують хороші стосунки в колективі й позитивну атмосферу в компанії, а також стабільну роботу й гарантовану зайнятість. Кожного п’ятого від звільнення може втримати перспектива збільшення зарплати, приблизно кожного сьомого — можливість виконувати цікаві задачі, гнучкий графік роботи й хороші стосунки з керівництвом.

Одного із восьми добре мотивують нові професійні перспективи, а одного із дванадцяти — можливе кар’єрне зростання. На думку 8% опитаних, зберегти лояльність до компанії-роботодавця допоможе хороший соціальний пакет. Ще 7% відстрочать звільнення із компанії, якщо зміниться керівництво. А кожного двадцятого мотивує бажання дочекатися виплати бонусу або премії. Варто відзначити, що можливість підвищувати свій професійний рівень, брати участь у корпоративних програмах і конференціях цінує лише один зі ста «білих комірців». Крім того, кожного п’ятого ніщо не зможе примусити лишитися в компанії, якщо рішення про звільнення вже ухвалене.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в травні 2015 року. В опитуванні взяли участь 1464 респонденти із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Украина и другие жертвы России научились отвечать

Стратегия гибридной войны вряд ли поможет России укрепить свое положение....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Тотальна лічильникізація в Україні: що потрібно знати?

Верховною Радою України у червні прийнято ЗУ №4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», відповідно до якого усі будівлі мають бути оснащені будинковими лічи....