Енергоефективність не вигідна постачальникам, - депутат

За колишньої влади всі енергогенеруючі компанії і тепломережі фактично потрапили до рук приватного бізнесу.

Тому є зацікавлені особи, які не хочуть, щоб українці і, зокрема, кияни знижували обсяг споживання енергоресурсів, і таким чином менше сплачували. Це спричинить зниження доходів бізнесу. Про це під час програми «Столиця» на телеканалі «24» заявив перший заступник голови комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК Вадим Ноздря.

«Кожного року обговорюється питання про підвищення і обґрунтованість тарифів на послуги ЖКГ. Ще минулого року прийняли рішення про п’ять етапів такого підвищення. З них не виконали ще два. Однак, якщо ми будемо звужувати дискусію до того, спірозмірні тарифи з фактичним розміром доходів населення, чи ні, то ми не знайдемо шляху, щоб рухатися далі. Щоб ЖКГ було більш ефективним, і люди не віддавали весь свій дохід за комуналку», - зазначив депутат.

За його словами, українці споживають втричі більше електроенергії, ніж споживач середньоєвропейського рівні. Однак зменшення споживання електроенергії – зона конфлікту інтересів між споживачем і постачальником, і останній в цьому не зацікавлений.

З іншого боку, зниження тарифів на «комуналку» майже  не можливе без інституту ефективного власника. Вадим Ноздя нагадав: з 1 липня 2016 року вступає в дію закон «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», який дасть змогу сформувати такий інститут і згодом знизити тарифи ЖКГ.

«Без ефективного власника енергозаощадження і зниження тарифів майже не можливе. Це системні речі, пов’язані з заміщенням споживання газу, з ремонтом тепломереж - їх фактичною заміною, бо теплоізоляція подекуди відсутня. В Польщі, приміром, відсоток втрат, який закладає енергогенеруюча і енергопостачальна компанія на втрати у тепломережах, - 3-5%.  У нас 20% і більше», - наголосив він.

Вадим Ноздря також нагадав, що Київрада розробила програму підвищення енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури в Києві на 2016-2020 роки.  Основний наголос цього документу - стимулювання утворення інституту ефективного власника у вигляді ОСББ. Якщо такий інститут не буде масово утворюватися, то, на жаль, ті можливості, які є з точки зору фінансування і співфінансування заходів з енергоефективності, компенсації відсотків, які можна отримувати з міського бюджету, можуть бути втрачені.

Створення такого інституту сприятиме ремонту застарілого житлового фонду в Києві, оскільки закладених в бюджеті міста коштів недостатньо.

«На 2016 рік програмою розвитку ЖКГ в Києві  передбачено майже фінансування у розмірі 6 млрд грн.  Депутати Київради звернулися до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури  КМДА з проханням визначити пріоритети розподілу коштів, і вже маємо перші результати. Щоквартально ми зможемо контролювати, що виконано. Тому що найбільша біда комплексних цільових програм – вони виконуються на незначний відсоток – від 10%  до 40%. Хотілося б, щоб ця програма була виконана на 100%», - підкреслив Вадим Ноздря.

Нагадаємо, з 1 березня зросте вартість електроенергії на 25%. Якщо за місяць було спожито менше 100 кВт,  то це коштуватиме 57 коп за кожен. Якщо від 100 до 600, то ціна піднімається до 99 коп. якщо ще більше – по 1 грн 56 коп. Станом на 1 лютого заборгованість киян складає понад мільярд гривень.

Рекомендуємо прочитати

Ученые научились делать еду из электричества

Финские исследователи разработали способ производства продуктов питания из электричества, что может помочь побороть голод в мире....

Це може бути цікавим

Парламентарі пропонують дозволити Держспоживслужбі закривати інтернет-магазини

Депутати зареєстрували законопроект, що надасть Держспоживслужбі право закривати інтернет-магазини за порушення прав споживачів, пише офіційний портал Верховно....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Міносвіти відкриє перший український Музей науки

Міністерство освіти та науки уклало договір із інвестором на будівництво першого в Україні Музею науки....