РФ відпрацьовувала вторгнення в Україну на навчаннях «Захід-2013″

РФ відпрацьовувала вторгнення в Україну на навчаннях «Захід-2013″

Російська Федерація відпрацьовувала план вторгнення військ через східні області України під час навчань «Захід-2013″. Про це під час засідання Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький, передає РБК-Україна.

«Прошу звернути вашу увагу на побудову, оперативне побудова військ, яка була у ході проведення «Захід-2013″ та на оперативне побудова військ, які були у той час зосереджені на східному кордоні України. Подивіться будь ласка. Це — майже ідентичний сценарій. Сценарій, який при реалізації дозволяв ввести російські війська на територію східної України», — повідомив він.

За його словами, на цих навчаннях вперше була розіграна ситуація застосування регіонального угруповання військ проти великих угруповань незаконних збройних формувань.

«На цих навчаннях вперше в історії було проведено і розіграна ситуація застосування регіонального угруповання військ у бойових діях проти регулярних Збройних сил сусідньої країни, а проти великих угруповань незаконних збройних формувань», — сказав він.

Також Скібіцький зазначив, що за сценарієм Росія вводить на територію сусідньої країни війська для нейтралізації незаконних збройних формувань опозиційних сил.

«Задум (навчань, ред.) припускав, що в результаті політичної кризи в країні, суміжній країні, посилюються діяльність опозиційного руху. Звертаю увагу — діяльність опозиційного руху. Використовуючи підтримку третьої сторони, згідно зі сценарієм, і це, мабуть, передбачалося, що це, очевидно, було НАТО, опозиція намагається перейти до рішучих дій. В регіонах компактного проживання створюється загони самооборони незаконних збройних формувань, починається озброєне протистояння з провладними силами, виникає загроза поширення непокори на територію Росії. В цих умовах російське керівництво приймає рішення з приводу втручання в конфлікт і перекидає угруповання військ на територію суміжної країни і проводить операцію з нейтралізації незаконних збройних формувань опозиційних сил, звертаю вашу увагу, опозиційних сил. Надалі така операція вже проводиться на території суміжної країни», — заявив він.загрузка...

Читайте також