Забужко прокоментувала хуліганство 20 лютого

Забужко прокоментувала хуліганство 20 лютого

Відома українська письменниця Оксана Забужко прокоментувала заворушення, які сталися в Києві вчора, 20 лютого, в день вшанування пам’яті героїв Небесної сотні.

Про це Забужко написала на своїй сторінці в Facebook.

«- Плохо работают! — сказав сміючись під час нашої останньої зустрічі Ігор Померанцев (який у 1979 р. мусив утікати од КГБ на Захід), коли ми заговорили про «гібридну війну». — Плохо, в мое время работали лучше. 

Це перше, що спало на думку в зв’язку з учорашнім інцидентом: «ну тупыыые» (с), як же можна так палитись? Який же «український патріот» (та просто, «психологічний українець») стане влаштовувати погроми — в День національної жалоби?!..», — пише Забужко.

«А штука вся в тім, що для чекістів-сценаристів наша жалоба ніколи реальною не була. І 2 роки тому вони з цим самим сценарієм «контрольованого хаосу» на тім і погоріли («и кажинный раз на ефтом самом месте»!). Саме тут — головна слабість ворога: проти нас грають люди з дуже обмеженим спектром почуттів (емоційно тупі), — властиво, соціопати. І коли їм треба маніпулювати нашими масовими почуттями, вони щоразу опиняються в позиції іноземців, які «не знають мови» (дурня з рос. казки, який кричить «Таскать вам не перетаскать» на вид похоронної процесії), — і тицяють не на ті кнопки», — зазначає письменниця.

«Тільки по цьому одному — без всякої додаткової інформації — їхні «пальчики» можна розпізнати за кривлянням кожної їхньої української кукли: чужі!.. З іншого емоційного спектра.

Саме тому на питання, «як жити», я 5 років в усіх аудиторіях (віднедавна і в європейських) повторюю, як мантру: вимкніть телевізор, побільше бувайте на природі, побільше дивіться на небо, побільше спілкуйтеся з дітьми, читайте хороші книжки й слухайте хорошу музику…

Це найпростіший «стратегічний» рецепт, як зберегти здорову чутливість — і не дати їм себе ЕМОЦІЙНО ЗАВЕРБУВАТИ.

І ще, як лишатися душевно живим — а значить, щасливим. Навіть перед лицем смерти. Навіть на війні», — пише вона.

«Храни нас, Небесна Сотне, — ви були першими. І поки ми, емоційно, не зрадимо своїх мертвих, — нас не перемогти», — додала письменниця.

Читайте також: Відкрито 4 кримінальні провадження після подій 20 лютогозагрузка...

Читайте також