У Польщі показали скандальну антиукраїнську стрічку

У неділю, 21 лютого, польський телеканал TVN24 показав у програмі "Ева Еварт радить: Документальне кіно на TVN24" скандальний французький фільм "Маски революції".

Про це повідомляє "Польське радіо".

Фільм, автором якого є французький журналіст Пол Морейра, показує події на київському Євромайдані як бунт радикалів-націоналістів; фільм сповнений алюзіями на провідну роль США в українських подіях дворічної давнини, натякає, що російська анексія Криму мала підстави і була закономірною.

Перед показом фільму ведуча програми Ева Еварт згадала про другу річницю трагічних подій на Майдані й зазначила, що пропонований документальний фільм є "спірним".

Журналіст польського журналу Newsweek Міхал Кацевич, який багато років висвітлює події в Україні, прокоментував показ стрічки так: "Для мене показ картини "Маски революції" без відповідних застережень, що це за стрічка, є скандалом. Цей французький фільм є брехливим, у ньому використано класичні маніпулятивні техніки при висвітленні українських подій, які відповідають російському наративу. Цей фільм подає помилковий образ: домінуючу роль радикалів під час Революції гідності, автор спирається на коментарі маргінальних персонажів, щоб обґрунтувати тезу про "фашистський переворот". Одне слово, захищає російську версію про "фашистську загрозу" в Києві".

Польський журналіст наголошує, що сприйняття українських подій у Польщі в саме такий спосіб є особливо небезпечним.

"Більшість поляків докладно не знає тих подій, а з огляду на нашу вразливість до теми українського націоналізму, фільм може зміцнити в поляках почуття і страху і загрози, які нібито походять із боку нової України", - сказав Кацевич.

Нагадаємо, фільм "Маски революції" вперше було показано в ефірі французького телеканалу Canal+ на початку лютого. Проти показу фільму протестувала українська громадськість і посольство України в Парижі, а також іноземні журналісти. У повідомленні посольства сказано, що "Маски революції" - документальний фільм, знятий у стилі теорії змови і російської пропаганди, він дезінформує європейців про події в Україні взимку 2013-2014 рр. і є неповагою стосовно людей, які загинули в ім'я демократичного майбутнього своєї країни.

Читайте також: У Москві повісили плакат в підтримку художника, який підпалив ФСБ

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Искусственный интеллект AlphaGo одержал первую победу над чемпионом мира по го Кэ Цзе

Алгоритм AlphaGo, разработанный компанией Google DeepMind для игры го, одержал верх над 19-летним Кэ Цзе, действующим чемпионом мира в данной дисциплине....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Создана самая тонкая голографическая проекция в мире

В результате сотрудничества коллективов ученых из Австралии и Китая была создана голографическая проекция, имеющая толщину в 1000 раз меньшую, чем диаметр человеческого волоса....