У Польщі показали скандальну антиукраїнську стрічку

У Польщі показали скандальну антиукраїнську стрічку

У неділю, 21 лютого, польський телеканал TVN24 показав у програмі «Ева Еварт радить: Документальне кіно на TVN24″ скандальний французький фільм «Маски революції».

Про це повідомляє «Польське радіо».

Фільм, автором якого є французький журналіст Пол Морейра, показує події на київському Євромайдані як бунт радикалів-націоналістів; фільм сповнений алюзіями на провідну роль США в українських подіях дворічної давнини, натякає, що російська анексія Криму мала підстави і була закономірною.

Перед показом фільму ведуча програми Ева Еварт згадала про другу річницю трагічних подій на Майдані й зазначила, що пропонований документальний фільм є «спірним».

Журналіст польського журналу Newsweek Міхал Кацевич, який багато років висвітлює події в Україні, прокоментував показ стрічки так: «Для мене показ картини «Маски революції» без відповідних застережень, що це за стрічка, є скандалом. Цей французький фільм є брехливим, у ньому використано класичні маніпулятивні техніки при висвітленні українських подій, які відповідають російському наративу. Цей фільм подає помилковий образ: домінуючу роль радикалів під час Революції гідності, автор спирається на коментарі маргінальних персонажів, щоб обґрунтувати тезу про «фашистський переворот». Одне слово, захищає російську версію про «фашистську загрозу» в Києві».

Польський журналіст наголошує, що сприйняття українських подій у Польщі в саме такий спосіб є особливо небезпечним.

«Більшість поляків докладно не знає тих подій, а з огляду на нашу вразливість до теми українського націоналізму, фільм може зміцнити в поляках почуття і страху і загрози, які нібито походять із боку нової України», — сказав Кацевич.

Нагадаємо, фільм «Маски революції» вперше було показано в ефірі французького телеканалу Canal+ на початку лютого. Проти показу фільму протестувала українська громадськість і посольство України в Парижі, а також іноземні журналісти. У повідомленні посольства сказано, що «Маски революції» — документальний фільм, знятий у стилі теорії змови і російської пропаганди, він дезінформує європейців про події в Україні взимку 2013-2014 рр. і є неповагою стосовно людей, які загинули в ім’я демократичного майбутнього своєї країни.

Читайте також: У Москві повісили плакат в підтримку художника, який підпалив ФСБзагрузка...

Читайте також

Коментарі