У чому секрет легендарної «Київської перепічки» ?

У чому секрет легендарної «Київської перепічки» ?

У кожного міста в світі має бути своя кулінарна візитівка. У Києві це, без сумніву, легендарна «Київська перепічка».

35 років тому, в лютому 1981 року, в Києві по вулиці Леніна, 3-а (наразі це вулиця Богдана Хмельницького) через невелике віконце кіоска почали продавати гарячу сосиску в тісті. І саме з тих часів за два кроки від Хрещатика стали вишиковуватися черги туристів та киян, щоб скуштувати смачну перепічку.

408566_524459094257319_1553029859_n

Відтоді кияни навіть жартують, що біля «Київської перепічки» найдовша і найшвидша черга в світі.

«Дуже смачно і швидко, незважаючи на постійну чергу. А столи сервірують просто неба.. Легендарне місце!«, — пишуть кияни у соцмережах.

Або ось ще таке: «Київська перепічка пережила рекет, «Помаранчеву революцію», втечу Януковича, футбольних фанів і ще багато чого переживе. Мабуть, в них угода з дияволом. Зате так смачно».

Цікаво, але легендарна перепічка є, по суті, звичайною сосискою в дріжджовому тісті, обсмаженою у фритюрі, і нагадує їжу зі студентських їдалень радянських часів.

Навіть замість серветок швидкі продавці у фартухах дають нарізані листочки з невибіленого паперу. Тому й досі залишається загадкою, в чому ж успіх цієї не дуже корисної для організму їжі.

Працівники «Київської перепічки» кажуть, що є особливий рецепт, але головне в цій справі – майстерність та любов до Києва. «У перепічки є свої секрети, «фішки», як зараз кажуть. Найголовніша з них — руки майстра. Напевне, тому і наша точка користується таким попитом. Тому до нас і черги… Найбільші — під час масових заходів та в обідній час», — розповідала якось одна з продавчинь перепічки.

«Для туристів обов’язково до відвідування, а кияни і так знають. Роки йдуть, сосиска не змінюється))», — пишуть у соцмережах містяни.

Те, що «Київська перепічка», перший київський фаст-фуд, став культовим місцем у столиці, – очевидно. За 35 років в неї змінилася лише ціна, що з 22 радянських копійок виросла до 10 українських гривень.

1918286_10208067753922109_5934950872721288370_n

Недоброзичливці подейкують, що у 1980-х роках перепічка з’явилася як спосіб позбутися «прострочених» сосисок, які не встигли продати у Центральному гастрономі (в цьому ж будинку). Але кожен, хто жив у СРСР у ті роки, знає, що це — нахабна брехня, бо прострочена сосиска у той час — це нонсенс. Тоді люди просто змітали продукти з прилавків. Якщо до них, звісно ж, щось доходило…

А ще «Київська перепічка» входить в список найбільш культових місць для відвідування в Києві. Це такий собі кулінарний Андріївський узвіз. Перепічка навіть посідає в рейтингу TripАdvisor 43 місце, випередивши багато столичних кафе та ресторанів, не кажучи вже про фаст-фуди.

Зазначимо, що вивіски «Київська перепічка» можна зустріти ще в декількох районах Києва: біля метро «Мінська», «Петрівка», та на Куренівському ринку. Але ніякого відношення до кіоску на розі Богдана Хмельницького і Хрещатика інші «Перепічки» не мають.  Популярна «Київська перепічка» неподалік метро «Театральна» належить лише одному приватному підприємцю. Усе інше — плагіат: деякі підприємці продають під брендом «Київської перепічки» звичайні пиріжки.

Джерело: depo.ua

Читайте також: У Києві відкрився новий Центр адміністративних послугзагрузка...

Читайте також

Коментарі