Сім’ї «атошника» запропонували поселитися на 12 квадратних метрах

Сім’ї «атошника» запропонували поселитися на 12 квадратних метрах

«Айдарівця», який брав участь в боях під Хрящуватим та Новосвітлівкою, місцева влада хотіла поселити в гуртожитку на 12 квадратних метрах. Своє житло він продав, щоб вилікувати сина.

Про це пише «Громадське радіо«.

Коли в 2014 році році над Харковом стали літати вертольоти, Ігор Жидков прийняв рішення йти в АТО. Чоловік зв’язався з батальйоном «Айдар» та на початку серпня був уже в місті Щастя Луганської області.
Менше ніж за тиждень через Георгіївку і луганський аеропорт перша рота увійшла в Новосвітлівку, розповідає боєць 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар».

«Ми швидко її зайняли. Вони сиділи там, розслабилися, вони не думали, а ми увійшли і все. Там скільки полонених ми набрали. Я одну гвинтівку тримав «Вихлоп» або «Хлопок» її називають — 12,7. Дуже страшна машина. Дальність 3000 метрів б’є. 12.7 — патрон, що в танку НСВТ стоїть, «Утес» його ще називають. Дуже страшна російська машина. Ще пам’ятаю, речовий мішок я піднімаю написано — м. Москва. Памперси лежать, таблетки, препарати. У Новосвітлівці багато полонених ми взяли, дуже багато. Як згадую, і з Сахаліну були найманці, з Татарстану, Єкатеринбург, Смоленськ був», — розповідає учасник АТО.

На деякий час бійцям «Айдара» вдалося перекрити стратегічно важливу для противника трасу «Луганськ — Краснодон». Крім Новосвітлівки і Хрящуватого військовослужбовці 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» повинні були брати і Комісарівку, каже боєць:

«А взагалі у нас сил уже не вистачало далі. Нам ніхто не допомагав практично. Якби підкинули щось важче — підвели ВСУ, то думаю, Луганськ взагалі наш би був. А нас так … Особливо 19-е, 20-е, 21-е, я згадую ці ночі», «Ураганами» вже крили нас. Страшно було».

За час цієї операції в Новосвітлівці і Хрящуватому загинуло 57 бійців і близько 170 отримали важкі і легкі поранення, каже «айдарівець.» Там же снаряд зачепив і його:
«З самоходки постріл був. І такий, що пряме там, напевно, потрапляння і мене привалило і контузило трохи. Ногу вивернуло. Назад повертаюся, гуде все. Якби не каска, то і голову розмазало».

У липні 2015 го Ігор демобілізувався. Тільки жити йому з родиною ніде. Флігель в садівничому товаристві, який глава сім’ї побудував сам, довелося продати. Гроші пішли на порятунок сина:

«У нас же на рак син перехворів. 6 блоків хіміотерапії, 4-я стадія була. Довелося продавати. Він на два роки став інвалідом. Це нормально? Рак паху був. Спасибі людям, що допомогли.»

Жінка, яка купила їх нерухомість, дозволила родині і далі там жити. Оплачували тільки комунальні послуги. Зараз вона просить їх звільнити ділянку.

За допомогою в житловому питанні боєць звернувся до Зміївської місцевої влади. Але сім’ї з трьома дітьми, де старшому, інваліду 1 групи 7 років, а молодшому немає й року, запропонували кімнату в гуртожитку на 12 квадратних метрів. Для п’ятьох людей цієї житлоплощі мало.

Указом Президента України №722 / 2015 Ігор Жидков нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Але житлове питання сім’ї бійця від цього, на жаль, не вирішується.

Зараз учасник бойових дій хоче продати свої 2 га сільськогосподарської землі, щоб купити якийсь хоч житло в області.

Якщо ви хочете допомогти герою, то кошти можна перераховувати до «Ощадбанк» на поточний рахунок № 26 258 000 042 022, 351 823 код банку
номер карти 5 167 490 050 671 644
номер картки ПриватБанку: 4149 4978 1814 6799
Телефон для покупки землі: 0689919617

Читайте також: У Києві чиновник побив бійця АТОзагрузка...

Читайте також

Коментарі