Кравчук: Мінські угоди не допоможуть звільнити українські землі встановити суверенітет

Кравчук: Мінські угоди не допоможуть звільнити українські землі встановити суверенітет

Мінські угоди не зможуть звільнити українську землю і повернути суверенітет. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив перший президент України Леонід Кравчук.

«Там результату не буде, тому що підписали документ, ці 13 пунктів, рік тому підписали Мінськ-2, там підписаний документ, який ніхто не може виконати. Росія не хоче, а Україна не може», — заявив Кравчук.

На його думку, Мінські угоди були потрібні й іншого формату Україна створити не могла.

«Росія стояла на порозі українського дому зі своїми військами і ми бачили, що могла бути дуже складна ситуація. Треба було якось посадити Путіна за стіл переговорів і посадили, і зупинили або не дозволили розширити агресію за межі Донецької і Луганської областей, тих районів і дозволили Заходу застосувати санкції до Росії. Сьогодні всім ясно, що вже мінські угоди в такому статусі не зможуть вирішити корінного українського питання: а) звільнити українську землю, б) встановити на всій українській землі суверенітет, українську владу, провести українські вибори і жити за українськими законами. Мінські угоди цього зробити не можуть», — заявив Кравчук.

Раніше представник України в Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі, другий президент України Леонід Кучма заявив, що з радістю б передав свої повноваження в контактній групі першому президенту Леоніду Кравчуку. Однак на це Кравчук зазначив: «Ні, я туди не їду. Мені там нема з ким говорити». У свою чергу Кучма підкреслив: «А мене не питали. Указ підпишуть – і все».

Читайте також: «Єврооптимісти» закликали Порошенка оприлюднили список претендентів на посаду генпрокуроразагрузка...

Читайте також