Верховна Рада врегулювала питання з відшкодування коштів для перевезення в громадському транспорті...

Верховна Рада врегулювала питання з відшкодування коштів для перевезення в громадському транспорті пільговиків

Верховна Рада України виділила місцевим бюджетам субвенцію з Держбюджету на компенсацію пільгового проїзду в громадському транспорті.

Під час обговорення в сесійній залі відповідного закону, народний депутат Оксана Продан наголосила, що депутати мають виправити ті помилки, які були допущені під час ухвалення Держбюджету — 2016. «Цей закон дасть можливість органам місцевого самоврядування укласти угоди з перевізниками на відшкодування проїзду пільгових категорій громадян. Закон вирішує той соціальний конфлікт, який ми створили при ухваленні бюджету», — сказала народний депутат.

Продан зауважила, що закон дозволить їздити в громадському транспорті безкоштовно 24 категоріям пільговиків.  Нардеп зауважила, що в бюджеті не було передбачено жодної копійки на відшкодування таких пільгових перевезень. «А органи місцевого самоврядування не мають зайвих коштів і можливості, щоб укласти угоди і відшкодовувати перевізникам ці кошти», — додала вона.

За словами Оксани Продан, запропонований закон передбачає перерозподіл коштів, передбачених на субсидії. Зокрема, виділяється 1,9 млн грн на компенсацію пільгового перевезення. «Сьогодні людей викидають з маршруток, тролейбусів, бо перевізники не мають за що возити, а деякі — не хочуть. Ми маємо виправити цю ситуацію», — підкреслила Оксана Продан.

Закон «Про внесення змін до додатків №3 та №7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг ухвалений в цілому.

Закон передбачає виділення з державного бюджету місцевим бюджетам субвенції на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян в обсязі 1 млн 917 тис за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло‑, водопостачання і водовідведення, квартирної плати.загрузка...

Читайте також

Коментарі