У національному природному парку «Олешківські піски» відбулися повномасштабні військові навчання

Як було відомо раніше, ще у жовтні 2015 року на територію Козачелагерської арени Нижньодніпровських (Олешківських) пісків було введено військовий контингент.

Військові ЗСУ фактично самовільно захопили цю територію, включно з частиною, яка межує з НПП «Олешківські піски». Інформація про це була поширена самою дирекцією національного природного парку на головній сторінці сайту НПП[1]. У парку є заповідна зона площею 1391 га, на території якої заборонено навіть перебувати. «Ми розуміємо необхідність підвищення боєздатності ЗСУ і їхню потребу у постійному навчанні, але не можна з одного боку боронити свою землю, а з іншого боку руйнувати її природну спадщину» - йдеться в заяві.

За словами дирекції національного парку протягом тривалого періоду на заповідній території відбувалося до декількох сотень пострілів та вибухів з різної зброї. Військові заборонили працівникам парку заходити на його територію. Як стало відомо, йдеться про батальйонно-тактичні навчання за участю окремої механізованої бригади оперативного командування "Схід". «За легендою українські військові тримають оборону на певних рубежах. Тим часом, диверсійно-розвідувальні групи намагаються прорватися крізь оборонні ряди. До оборони приступають військові окремої механізованої бригади. Сухопутникам допомагають інші підрозділи: мінометники, артилеристи, танкові підрозділи».

На листи дирекції парку та громадських організацій з цього питання Міноборони відповіді не надає. Крім того, ситуація не змінилась навіть після розголосу проблеми у виданні Голос України та на ресурсі Українська правда.

Внаслідок обстрілів ґрунти стають значно забрудненими низкою хімічних сполук: ціанідами, формальдегідом, оксидом алюмінію, а також великою кількість ідентифікованої та неідентифікованої токсичної органіки. Окрім цього, концентрація важких металів у ґрунтах зростає до небезпечного для життя рівня. У воронках було знайдено титан, ванадій, свинець, кадмій, нікель, цинк, стронцій, манган, залізо, купрум, цирконій, кобальт, галій, та навіть рідкоземельний метал ітрій.

«Вперше заповідний статус Нижньодніпровські піски отримали ще у 1928 році. Проте тодішній Пісковий заповідник був ліквідований через політичні переслідування його працівників тоталітарним режимом. У радянські часи тут розміщався військовий полігон. Після ліквідації полігону найціннішу його частину оголосили Національним природним парком «Олешківські піски», з метою відновлення пошкодженої військовими унікальної ділянки піщаних степів.

Піщані степи – одна з найбільш тендітних екосистем в Україні. Достатньо незначного пошкодження, щоб спровокувати руйнування всього природного комплексу та перетворення його на пустелю.

В ЕПЛ вважають, що діяльність окремої механізованої бригади оперативного командування "Схід" на території Національного природного парку «Олешківські піски» є порушенням природоохоронного законодавства та передбачає відповідальність відповідно до статті 252 Кримінального кодексу України. З цього питання ЕПЛ звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням порушити кримінальну справу, а також провести обрахування збитків, нанесених території природно-заповідного фонду механічним пошкодженням, забрудненням ґрунтів продуктами вибухів та самовільним використанням земельної ділянки.

Рекомендуємо прочитати

Водій загинув, втікаючи від поліції

У Дніпрі мотоцикліст загинув, втікаючи від поліції....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть