У національному природному парку «Олешківські піски» відбулися повномасштабні військові навчання

Як було відомо раніше, ще у жовтні 2015 року на територію Козачелагерської арени Нижньодніпровських (Олешківських) пісків було введено військовий контингент.

Військові ЗСУ фактично самовільно захопили цю територію, включно з частиною, яка межує з НПП «Олешківські піски». Інформація про це була поширена самою дирекцією національного природного парку на головній сторінці сайту НПП[1]. У парку є заповідна зона площею 1391 га, на території якої заборонено навіть перебувати. «Ми розуміємо необхідність підвищення боєздатності ЗСУ і їхню потребу у постійному навчанні, але не можна з одного боку боронити свою землю, а з іншого боку руйнувати її природну спадщину» - йдеться в заяві.

За словами дирекції національного парку протягом тривалого періоду на заповідній території відбувалося до декількох сотень пострілів та вибухів з різної зброї. Військові заборонили працівникам парку заходити на його територію. Як стало відомо, йдеться про батальйонно-тактичні навчання за участю окремої механізованої бригади оперативного командування "Схід". «За легендою українські військові тримають оборону на певних рубежах. Тим часом, диверсійно-розвідувальні групи намагаються прорватися крізь оборонні ряди. До оборони приступають військові окремої механізованої бригади. Сухопутникам допомагають інші підрозділи: мінометники, артилеристи, танкові підрозділи».

На листи дирекції парку та громадських організацій з цього питання Міноборони відповіді не надає. Крім того, ситуація не змінилась навіть після розголосу проблеми у виданні Голос України та на ресурсі Українська правда.

Внаслідок обстрілів ґрунти стають значно забрудненими низкою хімічних сполук: ціанідами, формальдегідом, оксидом алюмінію, а також великою кількість ідентифікованої та неідентифікованої токсичної органіки. Окрім цього, концентрація важких металів у ґрунтах зростає до небезпечного для життя рівня. У воронках було знайдено титан, ванадій, свинець, кадмій, нікель, цинк, стронцій, манган, залізо, купрум, цирконій, кобальт, галій, та навіть рідкоземельний метал ітрій.

«Вперше заповідний статус Нижньодніпровські піски отримали ще у 1928 році. Проте тодішній Пісковий заповідник був ліквідований через політичні переслідування його працівників тоталітарним режимом. У радянські часи тут розміщався військовий полігон. Після ліквідації полігону найціннішу його частину оголосили Національним природним парком «Олешківські піски», з метою відновлення пошкодженої військовими унікальної ділянки піщаних степів.

Піщані степи – одна з найбільш тендітних екосистем в Україні. Достатньо незначного пошкодження, щоб спровокувати руйнування всього природного комплексу та перетворення його на пустелю.

В ЕПЛ вважають, що діяльність окремої механізованої бригади оперативного командування "Схід" на території Національного природного парку «Олешківські піски» є порушенням природоохоронного законодавства та передбачає відповідальність відповідно до статті 252 Кримінального кодексу України. З цього питання ЕПЛ звернулись до Генеральної прокуратури України з проханням порушити кримінальну справу, а також провести обрахування збитків, нанесених території природно-заповідного фонду механічним пошкодженням, забрудненням ґрунтів продуктами вибухів та самовільним використанням земельної ділянки.

Рекомендуємо прочитати

​Не вижу, не слышу, не говорю. Как российские СМИ не заметили массовых акций протеста по всей стране

Протестующие вышли на согласованные и несогласованные митинги и шествия в десятках городов, которые вылились в массовые задержания и столкновения с полицией, однако российские медиа предпочли не заметить происходящего....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Реконструкція "Лівобережної": жахливий ремонт за мільйон доларів

Олексій Соболєв зазначив, що ремонт робило ТОВ ЕНЕРГОДАРБУДМЕХАНІЗАЦІЯ і обійшовся він аж в 1 млн доларів США....