АМКУ оштрафував «Газпром» на 86 млрд

АМКУ оштрафував «Газпром» на 86 млрд

Антимонопольний комітетом України прийняв рішення оштрафувати ПАТ «Газпром» на 85,9 мільярда гривень через порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Як зазначається, за результатами розгляду справи Комітет прийняв рішення, яким визнав, що ПАТ «Газпром» у період з 2009 до 2015 року, як покупець, займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України.

«Суть порушення полягає в бездіяльності «Газпрому», яка полягала в невжитті заходів щодо забезпечення отримання послуги з транзиту природного газу магістральними трубопроводами територією України на обґрунтованих умовах, що була б неможливою за умов існування значної конкуренції на ринку, та призвела до ущемлення інтересів «Нафтогазу», — зазначається у повідомленні.

За вчинене порушення на «Газпром» накладено штраф у розмірі 85,9 млрд гривень.

Крім того, рішенням Комітету «Газпром» зобов’язаний протягом двох місяців з дня отримання цього рішення припинити таке порушення.

«Для виконання зобов’язань відповідач може використати будь-який законний спосіб, зокрема, проведення переговорів з НАК «Нафтогаз України», за результатами яких мають бути встановлені обґрунтовані умови придбання та реалізації послуги з транзиту природного газу територією України, у тому числі, враховуючи положення Договору про заснування Енергетичного Співтовариства», — пише прес-служба.

ПАТ «Газпром», на яке накладено штраф за рішенням Антимонопольного комітету, має сплатити його у двохмісячний строк з дня одержання ним рішення про накладення штрафу.

Також «Газпром» має право оскаржити рішення Антимонопольного комітету повністю або частково до господарського суду у двохмісячний строк з дня одержання рішення.

Як повідомлялося, в серпні 2015 року АМКУ звернувся до «Газпрому» з вимогою надати інформацію про контракти з «Нафтогазом України» на постачання газу споживачам України і його транзит через територію країни.загрузка...

Читайте також

Коментарі