У Львові відкрилась виставка, присвячена умовам праці місцевої молоді

\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'\'
\r\n

16 лютого у Львові на вул. Краківська, 6 відкрилась соціально виставки під назвою Робота, життя та інші дрібниці. Як розповіла Соціальному руху одна з організаторок заходу Анна Оксютович, метою є підняти тему умов праці молоді у Львові, яке люблять називати культурною і туристичною столицею України.

\r\n

\"Це історії 13- ти молодих жінок, які працюють у різних сферах – сфера обслуговування, мобільного зв\'язку, Укрзалізниця, завод-виробник відомого печива, мале підприємство, яке виробляє сир тощо, і які репрезентують ситуацію молоді загалом\", - розповідає Анна, наводячи красномовні цитати з розповідей робітниць.

\r\n\r\n
\r\n

\"Я обідаю 7 хвилин. У мене офіційна робота, з 9 год. до 6 год. вечора, але у нас немає часу на обід. Наша кухня не опалюється, тому ми їмо у комірці – метр на півтора...\", - операторка мобільного зв\'язку компанії \"Вега\".

\r\n

“Досвід показав, що кухня у закладах –це зовсім не те, що можна побачити в кулінарних шоу. Зміна триває 12 годин, дуже велике навантаження замовленнями. Атмосфера стресова. Оплата 100-120 грн. за зміну. А ціна однієї пасти, наприклад, –80 грн.”, - працівниця кухні.

\r\n
\r\n

\"Зараз країну, Львів, накриває ідея “позитивного мислення”, коли все залежить від самої людини, і через тотальну картинку “успішної людини”, до якої кожен повинен прагнути у Львові, ми не помічаємо, скільки годин працює офіціантка чи касирка у супермаркеті. Наприклад, касирка у супермаркеті “Арсен” у Львові працює 240 годин на в місяць – 5 днів робочих, по 12 годин, 2 вихідних. Офіціанти в місяць працюють 180-200 год. Чому працедавець пропонує офіційно такий довгий робочий день? Чому працівники погоджуються на такі умови праці? Як себе почувають? Це дуже комплексна проблема\", - розповідає активістка.

\r\n

\"Я працюю для соціального руху “Працююча християнська молодь”, який займається неформальною освітою молоді, зокрема щодо трудових її прав.  В минулому я працювала офіціанткою. Мене вражало, я не погоджувалася, що зміна триває 12 годин. Коли я говорила про це з колегами, з роботодавцями, ніхто не розумів чому мені так важливо 8 годин робочого дня. Невідчужуване право на гідну працю, ми забуваємо про нього. І робота стає всім життям молодої людини, у найбільш активний період її життя. Це дуже болісне питання для молодих, яким дуже потрібна підтримка. Звичайний працівник, робітник часто соромиться своєї роботи\", - підкреслює Анна.

\r\n

За її словами, це є індикатором, що у суспільстві є проблема з цінностями та їх розумінням.

\r\n

\"Недостатньо говорити – ми хочемо змін, кращого життя. На другий день після того, після втечі Януковича, журналіст одного з стрім-медіа проводив опитування на Майдані нічним Києвом – які ваші наступні вимоги – і багато зустрічних не могли сформувати відповіді, це складний процес – аналіз ситуації. Нашим завданням – провокувати дискусію, що таке праця для нас і що таке гідна праця\", - зазначає вона.

\r\n

Читайте також: У львівському училищі побили активіста, який викривав у ньому корупцію

Рекомендуємо прочитати

Девочка рассказала в школе, что папа-продюсер выращивает "травку" во дворе

Дочка американского продюсера Дакса Холта рассказала своему учителю, что ее родители выращивают тонны марихуаны на заднем дворе....

Це може бути цікавим

Штаб блокади вимагає опублікувати всі документи Мінських домовленостей

Учасники блокади окупованого Донбасу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Вышел тизер 10-го сезона сериала «Доктор Кто»

Премьера новых серий состоится в апреле 2017 года....