На відновлення Донбасу піде $20 млрд, — економіст

На відновлення Донбасу піде $20 млрд, — економіст

На відновлення зруйнованого військовими діями Донбасу потрібно $20 млрд. Про це заявив шведський економіст Андерс Аслунд, пише  Укрінформ.

«Загальна вартість відновлення, очевидно, буде більше, ніж $10 млрд і, ймовірно, досягне $20 млрд, або майже чверті нинішнього ВВП України», — зазначив експерт, додавши, що це капітальні витрати.

За його словами, навіть нинішні бюджетні витрати України, які вона намагається скоротити, є набагато більшими, ніж доходи в бюджет від регіону протягом довгих років.

«Хто повинен платити за відновлення Донбасу? Очевидна відповідь — агресор, Росія. Справедливо було б, якби Україна додала до вимог в мінському процесі ці $20 млрд репарацій з боку Росії за Донбас. Але насправді репарації платять тільки ті, хто зазнав поразки», — зазначив Аслунд.

Він упевнений, що Україна сама не зможе найближчим часом фінансувати відновлення Донбасу.

«Єдиний розумний вихід для Євросоюзу і США — надати істотну допомогу Україні у вигляді грантів для відновлення і реінтеграції Донбасу. Для стабілізації зруйнованого війною регіону в Європі $20 млрд — невелика сума. Просто порівняйте її із $300 млрд, які Євросоюз витратив на фінансову кризу в Греції», — резюмував експерт.загрузка...

Читайте також

Коментарі