"Київгаз" може позбутись Горового раз і назавжди

Завдяки зусиллям департаменту комунальної власності Києва спільно з ПрАТ «Компанія Київенергохолдинг» на 30 березня 2016 року призначено позачергові загальні збори акціонерів ПАТ «Київгаз», повідомляє директор департаменту Андрій Гудзь, пише dosye.com.ua. За його словами, саме за наполяганням департаменту комунальної власності це загальні збори скликаються ЗАТ «КЕХ», яке виступає власником 60 відсотків простих іменних акцій ПАТ «Київгаз».

«Проведення довгоочікуваного і вкрай необхідного загальних зборів акціонерів буде відбуватися з метою відновлення громадою Києва контролю над стратегічно важливим підприємством для столиці і її жителів. Адже діяльність «Київгазу» в першу чергу повинна бути спрямована на забезпечення життєдіяльності міста шляхом надання киянам якісних і безперервних послуг », - підкреслив Андрій Гудзь.

Чиновник зазначив, що для проведення загальних зборів акціонерів міська влада і ПрАТ «КЕХ» провели велику і наполегливу працю.

Він також додав, що нинішнє керівництво ПАТ «Київгаз» демонструвало зневагу до законних прав акціонерів, а таким чином і до всіх киян, які не відповідаючи на численні листи з вимогою провести збори акціонерів.

Тому ЗАТ «КЕХ» звернулося безпосередньо до Наглядової ради «Київгазу» із запитом, яке рішення прийнято Наглядовою радою за результатами розгляду вимоги «Компанії Київенергохолдинг» про проведення загальних зборів акціонерів. Однак керівництво «Київгазу» так і не прийняло рішення.

Незважаючи на це, відповідно до вимог законодавства ЗАТ «КЕХ» прийнято рішення про самостійне скликання позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ «Київгаз» в порядку ч. 6 ст. 47 закону України «Про акціонерні товариства» щодо 30.03.2016.

Нагадаємо, що як повідомляли київські ЗМІ, керівництво ПАТ «Київгаз», порушуючи законодавство, вже більше трьох років опиралось скликанню зборів акціонерів, не платило в міськбюджет дивіденди і за користування газотранспортною системою міста, відмовлялося звітувати перед міськрадою. При цьому, керівництво Києва, схоже, зовсім не прагне брати під контроль діяльність голови правління «Київгазу» Сергія Горового.

Частина міських депутатів вже давно звинувачувала керівництво Києва в тому, що воно не робить жодного кроку для ініціювання зборів акціонерів ПАТ, оскільки знаходиться під тиском олігарха Дмитра Фірташа і екс-віце-прем'єр-міністра Юрія Бойка. Незважаючи на «Революцію Гідності» головою правління ПАТ «Київгаз» залишається Сергій Горовий, зять скандального «регіонала» Юрія Бойка.

Варто також відзначити, що зараз контрольний пакет (60%) акцій «Київгазу» належить компанії «Київенергохолдинг», підконтрольній українським бізнесменам Василю Хмельницькому та Андрію Іванову. (39%). Решта 61% акцій «Київенергохолдингу» знаходяться у власності Київської територіальної громади.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Насиров рассказал об одеяле: Все было срежиссировано

Детективы, которые выдернули меня из больницы, нашли анонимных "антикоррупционных" врачей, которые чем-то пичкали меня на протяжении всей субботы....