"Київгаз" може позбутись Горового раз і назавжди

Завдяки зусиллям департаменту комунальної власності Києва спільно з ПрАТ «Компанія Київенергохолдинг» на 30 березня 2016 року призначено позачергові загальні збори акціонерів ПАТ «Київгаз», повідомляє директор департаменту Андрій Гудзь, пише dosye.com.ua. За його словами, саме за наполяганням департаменту комунальної власності це загальні збори скликаються ЗАТ «КЕХ», яке виступає власником 60 відсотків простих іменних акцій ПАТ «Київгаз».

«Проведення довгоочікуваного і вкрай необхідного загальних зборів акціонерів буде відбуватися з метою відновлення громадою Києва контролю над стратегічно важливим підприємством для столиці і її жителів. Адже діяльність «Київгазу» в першу чергу повинна бути спрямована на забезпечення життєдіяльності міста шляхом надання киянам якісних і безперервних послуг », - підкреслив Андрій Гудзь.

Чиновник зазначив, що для проведення загальних зборів акціонерів міська влада і ПрАТ «КЕХ» провели велику і наполегливу працю.

Він також додав, що нинішнє керівництво ПАТ «Київгаз» демонструвало зневагу до законних прав акціонерів, а таким чином і до всіх киян, які не відповідаючи на численні листи з вимогою провести збори акціонерів.

Тому ЗАТ «КЕХ» звернулося безпосередньо до Наглядової ради «Київгазу» із запитом, яке рішення прийнято Наглядовою радою за результатами розгляду вимоги «Компанії Київенергохолдинг» про проведення загальних зборів акціонерів. Однак керівництво «Київгазу» так і не прийняло рішення.

Незважаючи на це, відповідно до вимог законодавства ЗАТ «КЕХ» прийнято рішення про самостійне скликання позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ «Київгаз» в порядку ч. 6 ст. 47 закону України «Про акціонерні товариства» щодо 30.03.2016.

Нагадаємо, що як повідомляли київські ЗМІ, керівництво ПАТ «Київгаз», порушуючи законодавство, вже більше трьох років опиралось скликанню зборів акціонерів, не платило в міськбюджет дивіденди і за користування газотранспортною системою міста, відмовлялося звітувати перед міськрадою. При цьому, керівництво Києва, схоже, зовсім не прагне брати під контроль діяльність голови правління «Київгазу» Сергія Горового.

Частина міських депутатів вже давно звинувачувала керівництво Києва в тому, що воно не робить жодного кроку для ініціювання зборів акціонерів ПАТ, оскільки знаходиться під тиском олігарха Дмитра Фірташа і екс-віце-прем'єр-міністра Юрія Бойка. Незважаючи на «Революцію Гідності» головою правління ПАТ «Київгаз» залишається Сергій Горовий, зять скандального «регіонала» Юрія Бойка.

Варто також відзначити, що зараз контрольний пакет (60%) акцій «Київгазу» належить компанії «Київенергохолдинг», підконтрольній українським бізнесменам Василю Хмельницькому та Андрію Іванову. (39%). Решта 61% акцій «Київенергохолдингу» знаходяться у власності Київської територіальної громади.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве открылили Рай

Во время вечеринки-открытия в концепции «RAY&Mirrors» гостей ожидали волшебные фотозоны, фонтан из абсента, общение с бренд-шефом заведения, а также шоу сомелье и бармен-шоу на аллее вина....

Це може бути цікавим

Ученые раскрыли необычную связь между иммунитетом и ростом волос

Причиной раннего облысения или проблем с ростом волос может быть не только избыток тестостерона, но и неправильная работа иммунных клеток, говорится в статье, опубликованной в журнале Cell....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

14 судових справ про дискримінацію. Кращі цитати

Рівність завжди вважалась основною правовою категорією....