Перейменування проспекту Маяковського суперечить закону про "декомунізацію" - юрист

Петиція щодо перейменування проспект Володимира Маяковського у Києві на проспект Володимира Івасюка не відповідає закону про "декомунізацію", оскільки він не стосується випадків використання символіки „у творах мистецтва”. Більше того, Маяковський не міститься у переліку осіб, що підпадають під декомунізацію. 

Таку думку висловив юрист та активіст Соціального руху Віталій Дудін.

"Для такого перейменування немає жодних підстав і буде порушенням навіть «Закону про декомунізацію». Наступним кроком може стати перейменування вулиць, скажімо, названих на честь людей, які зробили внесок у розвиток культури УРСР. Чи омине хвиля істерії, власне, і вулицю Івасюка? Адже композитор був членом комсомолу, що, на мою думку, не применшує цінності його творів. Використання імені Івасюка у політичних маніпуляціях є наругою над пам'яттю Героя України, адже він буде асоціюватись з «боротьбою проти минулого» у гірших традиціях СРСР", - вважає активіст.

Більш того, на його думку, дана петиція більше схожа на провокацію.

"Дана петиція – перепис людей, яким байдужа культура в принципі. Вона нагадує провокацію або вельми непрофесійний жарт. Дискредитація культурного спадку радянської доби насправді дискредитує Україну: це підтверджує міф про те, що українці – печерні дикуни, які ненавидять усе радянське. Розпалювання ворожнечі до людей, які цінують найкращі сторони радянської епохи, вигідно Росії. Не виключено, що така петиція – результат зусиль російських тролів. Орфографічні помилки («радянщьну», «до його кунця») і русизми («ярий сторонник») підтверджують дану гіпотезу", - вважає Дудін.

Як повідомлялося раніше, "Київпастранс" перейменував зупинку трамваїв №5 і 28 "проспект Маяковського" на вулиці Милославській на "Храм на честь Ікони Божої Матері "Всецариця". Він розміщується в декількох десятках метрів від зупинки і знаходиться під юрисдикцією Московського патріархату. Дане перейменування викликало різку критику з боку киян.

Читайте також: Кияни розкритикували перейменування зупинки транспорту на Троєщині

Рекомендуємо прочитати

Антитела показали Киеву "Солнце"

Музыканты открыли концерт песнями из альбома "Солнце"....

Це може бути цікавим

Королева Єлизавета II вперше прокоментувала серіал про свою сім'ю

Королева Великобританії Єлизавета II вперше прокоментувала серіал Корона....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Антарктида може позеленіти

Завдяки потеплінню мох в Антарктиді розмножується в 4-5 разів швидше, ніж півстоліття тому....