Перейменування проспекту Маяковського суперечить закону про «декомунізацію» — юрист

Перейменування проспекту Маяковського суперечить закону про «декомунізацію» — юрист

Петиція щодо перейменування проспект Володимира Маяковського у Києві на проспект Володимира Івасюка не відповідає закону про «декомунізацію», оскільки він не стосується випадків використання символіки „у творах мистецтва”. Більше того, Маяковський не міститься у переліку осіб, що підпадають під декомунізацію. 

Таку думку висловив юрист та активіст Соціального руху Віталій Дудін.

«Для такого перейменування немає жодних підстав і буде порушенням навіть «Закону про декомунізацію». Наступним кроком може стати перейменування вулиць, скажімо, названих на честь людей, які зробили внесок у розвиток культури УРСР. Чи омине хвиля істерії, власне, і вулицю Івасюка? Адже композитор був членом комсомолу, що, на мою думку, не применшує цінності його творів. Використання імені Івасюка у політичних маніпуляціях є наругою над пам’яттю Героя України, адже він буде асоціюватись з «боротьбою проти минулого» у гірших традиціях СРСР», — вважає активіст.

Більш того, на його думку, дана петиція більше схожа на провокацію.

«Дана петиція – перепис людей, яким байдужа культура в принципі. Вона нагадує провокацію або вельми непрофесійний жарт. Дискредитація культурного спадку радянської доби насправді дискредитує Україну: це підтверджує міф про те, що українці – печерні дикуни, які ненавидять усе радянське. Розпалювання ворожнечі до людей, які цінують найкращі сторони радянської епохи, вигідно Росії. Не виключено, що така петиція – результат зусиль російських тролів. Орфографічні помилки («радянщьну», «до його кунця») і русизми («ярий сторонник») підтверджують дану гіпотезу», — вважає Дудін.

Як повідомлялося раніше, «Київпастранс» перейменував зупинку трамваїв №5 і 28 «проспект Маяковського» на вулиці Милославській на «Храм на честь Ікони Божої Матері «Всецариця». Він розміщується в декількох десятках метрів від зупинки і знаходиться під юрисдикцією Московського патріархату. Дане перейменування викликало різку критику з боку киян.

Читайте також: Кияни розкритикували перейменування зупинки транспорту на Троєщинізагрузка...

Читайте також

Коментарі