Перейменування проспекту Маяковського суперечить закону про "декомунізацію" - юрист

Петиція щодо перейменування проспект Володимира Маяковського у Києві на проспект Володимира Івасюка не відповідає закону про "декомунізацію", оскільки він не стосується випадків використання символіки „у творах мистецтва”. Більше того, Маяковський не міститься у переліку осіб, що підпадають під декомунізацію. 

Таку думку висловив юрист та активіст Соціального руху Віталій Дудін.

"Для такого перейменування немає жодних підстав і буде порушенням навіть «Закону про декомунізацію». Наступним кроком може стати перейменування вулиць, скажімо, названих на честь людей, які зробили внесок у розвиток культури УРСР. Чи омине хвиля істерії, власне, і вулицю Івасюка? Адже композитор був членом комсомолу, що, на мою думку, не применшує цінності його творів. Використання імені Івасюка у політичних маніпуляціях є наругою над пам'яттю Героя України, адже він буде асоціюватись з «боротьбою проти минулого» у гірших традиціях СРСР", - вважає активіст.

Більш того, на його думку, дана петиція більше схожа на провокацію.

"Дана петиція – перепис людей, яким байдужа культура в принципі. Вона нагадує провокацію або вельми непрофесійний жарт. Дискредитація культурного спадку радянської доби насправді дискредитує Україну: це підтверджує міф про те, що українці – печерні дикуни, які ненавидять усе радянське. Розпалювання ворожнечі до людей, які цінують найкращі сторони радянської епохи, вигідно Росії. Не виключено, що така петиція – результат зусиль російських тролів. Орфографічні помилки («радянщьну», «до його кунця») і русизми («ярий сторонник») підтверджують дану гіпотезу", - вважає Дудін.

Як повідомлялося раніше, "Київпастранс" перейменував зупинку трамваїв №5 і 28 "проспект Маяковського" на вулиці Милославській на "Храм на честь Ікони Божої Матері "Всецариця". Він розміщується в декількох десятках метрів від зупинки і знаходиться під юрисдикцією Московського патріархату. Дане перейменування викликало різку критику з боку киян.

Читайте також: Кияни розкритикували перейменування зупинки транспорту на Троєщині

Рекомендуємо прочитати

Химический пожар на Красноткацкой в Киеве. Экологи пугают, что ЧП грозит онкологией

Власти решают, вывозить ли грунт со сгоревшего склада....

Це може бути цікавим

В Киеве похитили бизнесмена и требовали 100 тысяч долларов выкупа

Сотрудники полиции Киевской области и прокуратуры раскрыли дерзкое преступление, которое произошло в столице....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....