В Україні нарешті ліквідовано Комісію із захисту суспільної моралі

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі (НЕК) нарешті ліквідована - через майже рік після того, як Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)» (законопроект Ольги Червакової №1647), який передбачав ліквідацію НЕК як державного органу (3 березня 2015 року), і Кабінет міністрів прийняв постанову про її ліквідацію (27 травня 2015 року).

Про ліквідацію НЕК повідомила у своєму Facebook народна депутатка («Блок Петра Порошенка»), автор законопроекту Ольга Червакова.

«Комісія з моралі ліквідована! На даний час ліквідаційна комісія провела всі необхідні розрахунки, а майно передано на баланс Держкомтелерадіо. Ця новина з'явилася рівно через рік після ухвалення закону про ліквідацію Нацкоммору. За законом, це мало статися ще на початку червня (2015 року. – Ред.), але через саботаж, бездіяльність чи бюрократичну волокиту цей екзотичний орган замість трьох місяців проіснував цілий рік», - заявляє Ольга Червакова.

Народна депутатка також повідомляє про невиправдані, на її думку витрати на роботу ліквідаційної комісії. За її словами, на забезпечення виконання функцій і завдань у сфері захисту суспільної моралі ліквідаційна комісія витратила більше 2,5 млн. грн., це більш як 70% річного бюджету НЕК.

«Хоча саме захищати мораль вона мала право лише два місяці 2015 року - в січні і в лютому, до вступу в дію закону. А вийшла витрата 70% коштів за 15% часу», - зазначає Ольга Червакова і посилається на документ «Інформація про виконання паспорта бюджетної програми за 2015 рік» за підписом голови ліквідаційної комісії Геннадія Дерев’янчука (колишній заступник голови НЕК).

За її даними, звіт свідчить, що ліквідаційна комісія НЕК провалила виконання плану робіт, незважаючи на великі темпи витрачання коштів з бюджету на її діяльність.

«В документі нема жодного рядку, скільки витратили на роботу ліквідаційної комісії, що працювала 6 місяців 2015 року. Якщо насправді всі витрачені гроші пішли на захист моралі, як написано у довідці, то січень і лютий 2015 року були найприбутковішим часом в історії Нацкоммору: кошти витрачались такими темпами, наче річне фінансування Нацкомморалі - не 3,5 мільйони, а 15! Про те, наскільки це аморально в воюючій країні, говорити зайве», - написала народна депутатка.

Нагадаємо, 10 лютого 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України "Про захист суспільної моралі" (щодо державного нагляду)», який передбачав ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі (НЕК) як державного органу. Автором законопроекту № 1647 була перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова. Закон передбачає вилучити із законодавства згадки про Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі (НЕК), поклавши її функції на інші державні органи. Проти ліквідації НЕК виступали церковні ієрархи, які зверталися з відповідним листом до народних депутатів.

Рекомендуємо прочитати

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....

Це може бути цікавим

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Проезд с Троещины на Петровку парализовала масштабная пробка

Сегодня, 26 апреля, утром затруднено движение на проспекте Бандеры в направлении Куреневки....