Усі основні макроекономічні показники держави йдуть на спад – експерт

За даними Держстату, станом на 1 січня 2016 року кількість безробітних сягнула майже 500 тис. осіб. Як розповідає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб, ключова проблема в тому, що різкий спад показують усі основні макроекономічні показники держави.

«Мінус 30 % у нас показали експорт та імпорт за перші 9 місяців 2015 року. Оборот роздрібної торгівлі – мінус 20,7 %. Обсяги промислової продукції – мінус 13%. Більше того, задній хід дало навіть сільське господарство – майже мінус 5%. Усі ці мінуси вилилися в мільярди доларів, які втратила економіка країни», – вказує він.

«Україна немає ресурсів для нарощення виробництва, втрачає ринки збуту. Закономірно, що на тлі всього цього скорочуються реальна заробітна плата (-20%) та реальний дохід населення (-26,6% у ІІІ кварталі). Разом з тим влада урочисто заявляє з високої трибуни про те, що номінальний ВВП підвищився, склавши за підсумками минулого року близько 86 млрд доларів. Звичайно підвищився, адже його підрахували в девальвованій гривні та забули уточнити, що ВВП 2015 року відповідає ВВП України 10-річної давності», – акцентує він.

Усе це, як переконаний керівник «Публічного аудиту», закономірно призводить до посилення міграційних процесів. «Я особисто проти цього. Я за те, щоб в Україні населення збільшувалося щодня, а не зменшувалася. Проте якщо не змінити ситуацію зараз, у подальшому іншого тренду не буде. Коли економікою не управляють, коли їй заважають розвиватися, коли, розуміючи, що згортається одна господарська галузь за одною, обтяжують податковий тягар, підсилюють дозвільні процедури, очікувати розвитку не доводиться», – говорить він.

Тенденція вивільнення робочих місць, за прогнозом керівника «Публічного аудиту», залишиться і все більше посилюватиметься. Так, навантаження зареєстрованих безробітних на 10 вакантних посад у цілому по країні збільшилося зі 127 осіб на кінець листопада до 189 осіб на кінець грудня 2015 р. У порівнянні з відповідним періодом 2014 р., цей показник збільшився на 44 особи.

Фахівець додає, що через таке управління державою населення нашої країни стрімко скорочується – причому, не лише через міграційні процеси. Адже, за статистикою, природне зменшення населення в Україні становить 500 осіб у день.

«Ми на сьогодні стоїмо перед загрозою дуже різкого зменшення кількості громадян України – і ці цифри не йдуть на зменшення, а тільки зростають. ООН уже прогнозує, що до 2050 року в нас залишиться близько 24 млн людей», – зазначає він.

На тлі таких трендів, за словами Гольдарба, не можна не звертати увагу на заяви перших осіб Польщі, які говорять, що були б раді бачити в себе мільйони українців у якості трудових емігрантів. «Власне, тут немає нічого дивного, адже наші громадяни кваліфіковані, добре освічені – вони цілком можуть досить швидко інтегруватися в європейське життя. З одного боку, не погано, але з другого – це привід для влади добре задуматися, адже мільйони осіб почули, що їх чекають в іншій країні, де стандарти життя на порядок вищі, ніж у нас».

«Які контрзаходи прийняла українська влада в цьому випадку? Що вона зробила для того, аби зацікавити молодих людей розвивати підприємництво в своїх країні? Коли вона заявила: хочете торгувати – торгуйте, хочете створювати продукт – створюйте, хочете послаблення податкового тягаря – ми створимо величезну величезну офшорну зону. Тільки інвестуйте у вітчизняний ринок. Такого немає – під дією зовнішніх і, що головне, внутрішніх чинників все згортається, а влада сама пришвидшує реалізацію прогнозів ООН», – резюмує Максим Гольдарб.

Рекомендуємо прочитати

Полицейский начальник погиб при попытке добить енота

В Тюмени погиб руководитель следственного отдела полиции....

Це може бути цікавим

Хакеры взломали страницу канала HBO и "Игры престолов"

Пресловутые хакеры взломали аккаунты американского развлекательного телеканала HBO в Facebook и Twitter....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Лідер німецьких євроскептиків заявив, що РФ ніколи не поверне Крим

Антиросійські санкції марні, Росія все одно ніколи не поверне Крим....