Конвертаційний центр «оптимізував» податки держпідприємств

Конвертаційний центр «оптимізував» податки держпідприємств

Співробітники Служби безпеки та Національної поліції викрили конвертаційний центр, який «оптимізував» податки для ряду підприємств, у тому числі і державних. Про це повідомляє прес-служба СБУ. 

Як вказано, конвертцентр організував уродженець Луганської області, який переїхав у Київ. Він і його подільники зареєстрували кілька фіктивних фірм для проведення угод. Для того, щоб уникнути відповідальності, зловмисники використовували зв’язку у фіскальних структурах.

Відзначається, що конвертцентр обслуговував близько 30-40 підприємств з різних українських областей з щомісячним обігом у 50 млн гривень.

Безготівкові гроші комерційних структур «відмивалися» через фіктивні фірми, з якими укладалися безтоварні операції. Потім кошти перераховувалися на карткові рахунки фізичних осіб, у наслідку гроші передавались замовникам.

«Співробітники спецслужби виявили факти обслуговування в «конверті» декількох державних підприємств. Чиновники «на папері» купували у фіктивних фірм товари, які вони раніше реально придбали в кілька разів дешевше», — уточнили у відомстві.

Також вдалося з’ясувати, що за свої послуги організатор отримував 7-10% від загальної суми.

Правоохоронці провели обшуки в приміщеннях конвертцентру, які знаходяться у Харкові, Києві, Старобільську, Міловому і Станиці Луганській. Під час операції було вилучено печатки, штампи фіктивних підприємств, електронні ключі системи «клієнт-банк», податкові та фінансові документи, оргтехніка, а також велика кількість банківських карт і готівки.

За рішенням суду рахунки «конверта» арештовані. Перевірка фінансової діяльності фіктивних структур триває. За даним фактом відкрито кримінальне провадження.

Читайте також: У Кремлі відреагували на заборону транзиту Україною російських фурзагрузка...

Читайте також

Коментарі