10% столичних будинків платять за опалення більше за тариф

10% столичних будинків платять за опалення більше за тариф

У січні близько тисячі столичних житлових будинків (10%) сплатили за опалення більше, ніж у середньому за тарифом. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, повідомляє прес-служба міської влади.

Він пояснив, що причина більших нарахувань – у низькому рівні енергоефективності будинків та низькій температурі у січні.

«Ми зафіксували близько 1 тисячі будинків, де людям теплопостачальні організації (ПАТ «Київенерго» та ТОВ «Єврореконструкція») нарахували більше, ніж за тарифом. У той самий час решта будинків має значно нижчі обсяги нарахувань, зокрема, менші за тарифні. Це свідчить, що в зазначених багатоповерхівках треба першочергово здійснювати заходи термомодернізації», — сказав чиновник.

Він наголосив, що лише за умови якісного утеплення в подальшому можна зменшити обсяги теплової енергії, яка необхідна для обігріву будинку, і досягти комфортної температури у квартирах.

Пантелеєв додав, що для цих будинків, неефективних з точки зору споживання енергії, влада розробляє проекти термомодернізації спільного фінансування – коли частину коштів виділить місто, а частину мешканці.

«Кошти, вкладені в енергозбереження, окуповуються за 3-5 опалювальних сезони», – підсумував заступник голови КМДА.

У КМДА нагадали, що минулого року мешканці 16 будинків «утеплилися», взявши участь у міському проекті «70% на 30%», де 70% заходів профінансувало місто.

Читайте також:загрузка...

Читайте також