Українські політики реагують, як підлітки, — психолог

Українські політики реагують, як підлітки, — психолог

Психолог Світлана Ройз каже, що українські політики мають реакцію, яка є типовою для підлітків і вона відображають середній стан населення.

«До Революції гідності середній психологічний вік українця був 13 років. Якщо простежити, як поводяться політики, — це часто підлітковий рівень реагування», — сказала Світлана в інтерв’ю для видання «Фокус«.

Відома кричалка про Путіна стала популярною, тому що її підхопив підлітковий рівень. Кожна людина має свій запас життєстійкості — здатності піднятися після провалу. Це одна з ознак дорослої людини.

Психолог наголошує, що населення екстерном підросло в психологічному плані після низки подій в країні. Люди розвиваються або крок за кроком, або революційно. Саме криза вивела українців з підліткового віку.

«Наприклад, волонтерський рух — рух дорослих людей. Якщо людина вибирає дорослішання, то і країна, звичайно, теж дорослішає», -розповіла Світлана Ройз.

За попередні покоління, за її словами, відповідальність брала соціальна структура, яка виконувала роль батьків. Покоління дітей у віці 10-14 років і молодше народилося зовсім іншими. У них з народження є почуття власної гідності. У дітей є ознака дорослої людини — вони шукають сенс.

Криза дається людям для того, щоб вони виросли до рівня своїх нащадків. Після цього дорослі зможуть повернути собі роль ведучого.

Читати також: 15-річний школяр зібрав дані про 2 тисячі сепаратистівзагрузка...

Читайте також

Коментарі