Чому замість Путіна в Мюнхен поїхав Мєдвєдєв, — думка журналіста

Не варто серйозно сприймати російське оголошення "холодної війни" у Мюнхені, пише журналіст Віталій Портніков. У своїй статті на сторінках ресурсу Еспресо.TV  він проаналізував участь Мєдвєдєва на конференції в Мюнхені і порівняв Путіна з Черчиллем.

Промову російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва на мюнхенській конференції вже порівнюють із фултонською промовою великого Черчилля - головним чином тому що обидва політики говорили про "холодну війну".

Але це не дуже коректне порівняння. Просто тому що в Фултоні Черчилль власне оголошував війну Сталіну і тому жахливому порядку, який Радянський Союз після Другої світової війни намагався встановити в світі. І якщо дивитися на ситуацію з історичної перспективи, Черчилль цю війну виграв. Небезпека, про яку він говорив у Фултоні, була сприйнята цивілізованим світом правильно. І все повоєнні десятиліття, незважаючи на "розрядки", "східні політики" та інші спроби заспокоєння старіючого звіра, на Заході розуміли, що комунізм - це небезпека.

А Медведєв в Мюнхені просто скаржився на те, що його країну "втягнули" у нову холодну війну. Якщо вже щось порівнювати з промовою Черчілля, так це виступ у Мюнхені того ж Путіна дев'ять років тому. Ось це було справжнє оголошення війни Заходу - нахабне, самовпевнене і брехливе. Оголошення, яке показало, що звір живий і випускає кігті.

Так ось, я хочу повідомити новину: Путін - не Черчілль. На Заході недооцінили його нахабство, але сам він переоцінив свої сили. Черчілль прекрасно розумів, на які ресурси буде спиратися цивілізований світ в своєму протистоянні зі злом. Путін міг спиратися тільки на нафтодолари. І зараз він не поїхав до Мюнхена не тому, що з презирством ставиться до запрошення на конференцію в столицю Баварії. Він не поїхав, тому що програв. Єдине, що тепер може робити російський лідер в Мюнхені, - це скаржитися. А для такої місії досить і Медведєва.

Черчілль, коли виступав у Фултоні, спирався на цінності відкритого світу в протистоянні зі світом брехні і "залізної завіси". Остання, до речі, - теж його метафора з тієї промови. І в цьому сенсі виступ у Мюнхені президента Порошенко базується на тій же ціннісній основі.

А промова Медведєва - на чому базується вона? На тому ж, на чому будував свою промову Путін, - якщо Заходу вигідно торгувати з Росією, він повинен не заважати їй робити те, що вона захоче. А якщо починає "заважати", то це вже "холодна війна".

Але Росія була приречена на поразку в такій війні. Як, втім, і Радянський Союз. Тому що сировинна анахронічна держава завжди програє сучасному мобільному світу. Дивно, що попередня поразка нічому не навчила Кремль.

Читайте також: В Україні не громадянська війна, а російська агресія, — Порошенко Мєдвєдєву

Рекомендуємо прочитати

Российский адвокат: Путин принципиально оставит Медведева до конца срока

Благодаря вчерашнему митингу на Тверской в Москве власти увидели, что есть определенные недовольства действиями существующего политического режима и есть люди, которые готовы его выразить....

Це може бути цікавим

Савченко: Евровидение больше не несет в себе той идеи, которую должно нести

В ситуации, когда страна охвачена огнем, Евровидение не несет той красоты и счастья для души, которое запланировано этим конкурсом....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Не вижу, не слышу, не говорю. Как российские СМИ не заметили массовых акций протеста по всей стране

Протестующие вышли на согласованные и несогласованные митинги и шествия в десятках городов, которые вылились в массовые задержания и столкновения с полицией, однако российские медиа предпочли не заметить происходящего....