Загалом із Сирії вивезли 850 українців — МЗС

Загалом із Сирії вивезли 850 українців — МЗС

Протягом останніх п’яти років Міністерство закордонних справ провело близько 20 етапів евакуації з Сирії та вивезло понад 850 українців. Про це повідомила речниця МЗС України Мар’яна Беца, яку цитує прес-служба відомства.

«Усі витрати, пов’язані з евакуацією наших громадян, окрім випадків їх повернення на Батьківщину за сприяння Міжнародної організації з міграції, брало на себе МЗС України», — завила вона.

Беца наголосила, що українське посольство попри загрозу безпеці продовжувало функціонувати в Сирії в той час, як усі країни ЄС, США та більшість арабських країн припинили роботу своїх дипломатичних установ ще в 2012 році.

За її словами, відсутність перспектив щодо покращення безпекової ситуації у Сирії через втручання у конфлікт РФ, а також регулярні терористичні атаки по всій країні, стали причиною для рішення щодо тимчасової евакуації дипломатичного персоналу Посольства України в Сирії до сусіднього Лівану.

«Ми не закриваємо Посольство в Дамаску, а лише переводимо його у так званий вахтовий метод роботи — з території сусіднього Лівану«, — пояснила речниця.

Так, консульська консультація українським громадянам у Сирії буде надаватися на регулярній основі, а консул України здійснюватиме регулярні відрядження до Дамаска. Вирішення низки питань консульського характеру буде покладено на Почесного генерального консула.

Також Беца закликала українців утриматися від поїздок до Сирії до стабілізації безпекової ситуації, а тим, хто продовжує перебувати в цій країні, — негайно залишити її територію.

«Недотримання цих рекомендацій та продовження перебування там на свій власний ризик загрожує особистій безпеці громадян, що пов’язано із нездатністю сирійських органів влади контролювати безпекову ситуацію на всій території країни», — підсумували в МЗС і нагадали, що в історії сучасної України неодноразово траплялися випадки, коли українців викрадали та утримували в якості заручників в державах з критичною безпековою ситуацією.загрузка...

Читайте також

Коментарі