Активісти починають міжнародну кампанію за звільнення полонених на Донбасі

Українські правозахисники перед зустріччю міністрів закордонних справ "нормандської четвірки" проголосили початок кампанії за звільнення полонених та заручників на окупованій території Донбасу.

Домогтися від переговорників "норманської четвірки" підтримки безумовного та негайного звільнення полонених на окупованому Донбасі військових та цивільних осіб - така мета інформаційної акції, що її проголосили з 12 лютого активісти громадянської ініціативи "Євромайдан SOS". Як пояснила координаторка ініціативи Олександра Матвійчук, звільнення військовополонених та цивільних заручників є шостим пунктом підписаних рік тому мінських угод.

"Це означає, що вже 11 місяців бранці бойовиків самопроголошених Донецької та Луганської народних республік мали би вже бути на свободі. Проте перешкоди цьому чинить Росія та підконтрольні їй бойовики, які висувають щораз нові передумови та додаткові вимоги", - сказала Матвійчук.

Достукатися до Заходу

Акція українських правозахисників під назвою "Полонені на Донбасі можуть не дожити до наступних переговорів" розпочинається 12 лютого, коли виповнюється рік з моменту підписання доповнених мінських угод ("Мінськ-2"). Як пояснила редакторка інформаційної платформи "Euromaidan press" Аля Шандра, в межах акції планується організувати розповсюдження інформації про долю полонених у самопроголошених "ДНР/ЛНР", фотографії нелюдських умов їхнього утримання, зроблені на звільнених від бойовиків територіях, історії в'язнів, яким пощастило пережити катування і вийти на волю.

Однією з форм кампанії має стати розповсюдження інформації через мережу Facebook. "На 12 лютого ми готуємо твіттер-шторм з хеш-тегом #FreeDonbasHostages, щоби залучити до нього людей не лише з України, а й з Німеччини та з цілого світу. Найскладнішим завданням є винесення інформації за межі українського інформаційного простору", - сказала Шандра.

Нелюдське поводження й сваволя

Своїх в'язнів бойовики часто утримують в одиночних камерах. Полонені місяцями не бачать світла, не мають доступу до свіжого повітря, вони мають напівголодний раціон з неякісних харчів, зазначила представниця громадської організації "Блакитний птах" Анна Мокроусова. Вона сама побувала в ув'язненні на Донбасі і засвідчила, що майже всі потерпілі піддаються фізичним та психологічним тортурам. "Документально підтверджене ув'язнення 140 людей. Але в кожного з них є рідині і близькі, що робить кількість потерпілих значно більшою. Насправді ж полонених набагато більше, бо більшість з них навіть не може повідомити зовнішньому світу про свою долю", - сказала Мокроусова.

Один з тих, кому пощастило вийти на волю з полону бойовиків, луганчанин Олександр Грищенко розповів на прес-конференції, що його затримали за зберігання фото з київського Майдану та проукраїнських мітингів в Луганську. За словами чоловіка, впродовж місяців він піддавався щоденним побиттям, катуванням електрошокером, зашморгом, хірургічними інструментами та заливанням в організм якихось хімічних розчинів. Він заявляє, що був свідком того, як бойовики примушували в'язнів до рабської праці, ґвалтували затриманих жінок.

Відома лише "вершина айсбергу"

Правозахисниця Олександра Матвійчук наголосила, що під час інформаційної кампанії вона та її колеги хочуть бути почутими громадськістю та політиками Німеччини, Франції й інших країн ЄС. А надто - учасниками зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", що незабаром має відбутися в Мюнхені.

Правозахисниця заявила, що на окупованих територіях щодня викрадають цивільних осіб і що громадськості відома лише "верхівка айсбергу беззаконня", що там коїться. "Якщо західні політики декларують відданість демократичним цінностям, цінності людського життя, їм слід пояснити своїм виборцям, чому вони не докладають надзусиль, щоби врятувати полонених на Донбасі, які можуть просто не дожити до наступних переговорів", - сказала Матвійчук.

Автор:  Олександр Савицький, джерело: dw.com

Рекомендуємо прочитати

Пологи платні чи безплатні. Як медреформа вплине на майнову дискримінацію

Міністерство охорони здоров'я спростувало дану інформацію, наголошуючи, що відповідно до останньої редакції від 17 липня ведення вагітності та пологи для громадян ....

Це може бути цікавим

Російська журналістка назвала прихильників Путіна клоунами

Російська журналістка Юлія Латиніна вважає, що реальним способом легітимізації будь-якої влади є думка еліти....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Названы вызываемые употреблением водопроводной воды болезни

Британские и американские ученые установили, что употребление в пищу водопроводной воды связано с повышенным риском развития желудочно-кишечных инфекций....