У Києві пройде Перший Всеукраїнський відкритий музичний конкурс видатного композитора Мирослава Скорика.

16-20 лютого у стінах Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського під патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко відбудеться музичне змагання юних талантів імені Мирослава Скорика.

 У конкурсі братимуть участь піаністи зі всього світу в двох вікових категоріях: 13-17 та 18-23 роки, які гратимуть твори Скорика. Спеціально для цього конкурсу маестро написав твір «Спогад» для фортепіано.

Метою конкурсу є сприяння творчому та духовному зростанню обдарованих юних музикантів, створення умов для реалізації їх творчого потенціалу і професійної підготовки за сучасними світовими стандартами.

Переможці отримають призи:

Перша премія – 3000 у.о. і звання лауреата

Друга премія – 1500 у.о. і звання лауреата

Третя премія – 1000 у.о. і звання лауреата

А також участь у майстер-класі від Académie Internationale d’Eté de Nice (Франція) та участь у двох майстер-класах від International Summer Academy of Music (Німеччина).

Спеціальний приз від Мирослава Скорика – виступ із симфонічним оркестром під орудою маестро протягом 2016 року.

До складу журі конкурсу входять:

·         Мирослав Скорик — Голова журі, композитор – Україна.

·         Лілі Дорфман — Піаністка, педагог – Ізраїль.

·       Юрій Кот — Піаніст, професор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського – Україна.

·         Леся Олійник — Музикознавець, музичний критик, журналіст — Україна

·         Дмитро Суховієнко — Піаніст, арт-директор серії концертів у Європейському Парламенті в Брюсселі та Музичний директор міжнародної асоціації A.I.D.A.  – Бельгія-Україна.

·        Борис Федоров — Піаніст, доцент Національної музичної академії імені П. І. Чайковського – Україна.

Засновник конкурсу – «Благодійний фонд Анни Томасишин», який реалізував низку успішних мистецьких проектів, у тому числі проведення фестивалю «CON AMORE». Співорганізатори конкурсу – Національна музична академія України імені П. І. Чайковського та Національна спілка композиторів України. Захід проходитиме за сприяння Міністерства культури України.

 «Народився ще один конкурс, несхожий на інші. Його «візитною карткою» і полем змагань стане музика видатного українського композитора, нашого сучасника Мирослава Скорика. Світлий, життєрадісний і креативний світ цієї музики кожному з конкурсантів відкриває унікальну можливість глибше пізнати нашу культуру і гармонійно виявити свій талант», — говорить організатор конкурсу Анна Томасишин.

ДОВІДКА. Мирослав Скорик – геній сучасності, видатний український композитор, чия музика вражає світ. Мирослав Михайлович — автор славнозвісної «Мелодії», а також музики до кінофільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».  Його музика приваблює музикантів великим та різноманітним творчим доробком: опера «Мойсей», балети «Каменярі», «Повернення Баттерфляй», «Каприси»; інструментальні концерти (для оркестру, для віолончелі з оркестром, три фортепіанні та дев’ять скрипкових концертів, альтовий концерт); твори для симфонічного та камерного оркестру; різноманітні ансамблі, фортепіанні композиції, вокальні, естрадні та джазові опуси; музика до театральних вистав, кінофільмів та мультфільмів.загрузка...

Читайте також

Коментарі