США і Росія майже дійшли компромісу щодо Донбасу - американська розвідка

США і Росія, можливо, близькі до досягнення взаєморозуміння з приводу конфлікту в Донбасі, повідомляється у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

"Сполучені Штати і Росія, можливо, рухаються до взаєморозуміння з приводу конфлікту в Україні. В останні тижні дипломатична активність між американськими і російськими чиновниками відновилася з шаленою швидкістю. Є чутки про політичні перестановки на підконтрольній сепаратистам частині Донбасу.

Українські та російські ЗМІ навіть повідомили про те, що зараз йде робота над "секретної угодою", яка стане компромісною домовленістю по політичних і військових вимогах сепаратистів і Москви з одного боку, а також Києва і його західних партнерів - з іншого", - йдеться у звіті.

Наголошується, що "нове життя" переговорам можуть дати різке падіння цін на нафту, подальше ослаблення російської економіки і залучення Росії в сирійський конфлікт.

"Велика угода по Україні ще далека від укладення, але можуть з'явитися компроміси в тих питаннях, які раніше вважалися такими,що  не обговорюється", - повідомляють аналітики Stratfor.

Однак у доповіді підкреслюється, що є багато причин, щоб ставиться скептично до даних чуток. Україні не слід очікувати від РФ значних поступок.

"Кремль традиційно ставить власні національні інтереси в сфері безпеки вище свого економічного розвитку. Президент РФ Володимир Путін добре знає, що геополітичні уступки Заходу з боку колишнього лідера Радянського Союзу Михайла Горбачова в обмін на економічну допомогу привіли до розпаду СРСР. Путін також усвідомлює, що якщо він піде на значні уступки по Україні без уступок з боку Києва, це може бути більш згубно для його політичної позиції, ніж економічна криза", - повідомляється у звіті.

Також повідомляється, що у Києва немає великого бажання йти на поступки, оскільки компроміси з бойовиками і Москвою можуть призвести до конфлікту з крайніми правими угрупуваннями в країні.

Аналітики відзначають, що темою останніх переговорів між Заходом і Росією було проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу.

"Проведення місцевих виборів в Донецьку і Луганську може зменшити гострі політичні розбіжності з приводу статусу і самостійності регіону. Тим не менш, для проведення виборів Росія і сепаратисти повинні співпрацювати, піти на повне припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії зіткнення і надання доступу спостерігачам ОБСЄ до всієї зоні бойових дій", - зазначили експерти.

У звіті Stratfor зазначається, що якщо Кремль виконає ці умови, то Захід може серйозно замислитися про зняття санкцій з РФ.

За матеріалами: Українська правда

Рекомендуємо прочитати

НБУ полностью отменил ограничения на снятие денег с банковских счетов

Национальный банк Украины полностью отменил ограничения на снятие денег с банковских счетов....

Це може бути цікавим

Досвід українських та міжнародних компаній, що працевлаштовують людей з інвалідністю

ромадська думка щодо допомоги особам з інвалідністю не перше десятиліття схиляється до того, що таким людям потрібне не тільки і не стільки повне утримання, а нато....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві розпочався фестиваль плавучих клумб

На воду спустили 12 "дизайнерських клумб"....