США і Росія майже дійшли компромісу щодо Донбасу — американська розвідка

США і Росія майже дійшли компромісу щодо Донбасу — американська розвідка

США і Росія, можливо, близькі до досягнення взаєморозуміння з приводу конфлікту в Донбасі, повідомляється у звіті приватної американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor.

«Сполучені Штати і Росія, можливо, рухаються до взаєморозуміння з приводу конфлікту в Україні. В останні тижні дипломатична активність між американськими і російськими чиновниками відновилася з шаленою швидкістю. Є чутки про політичні перестановки на підконтрольній сепаратистам частині Донбасу.

Українські та російські ЗМІ навіть повідомили про те, що зараз йде робота над «секретної угодою», яка стане компромісною домовленістю по політичних і військових вимогах сепаратистів і Москви з одного боку, а також Києва і його західних партнерів — з іншого», — йдеться у звіті.

Наголошується, що «нове життя» переговорам можуть дати різке падіння цін на нафту, подальше ослаблення російської економіки і залучення Росії в сирійський конфлікт.

«Велика угода по Україні ще далека від укладення, але можуть з’явитися компроміси в тих питаннях, які раніше вважалися такими,що  не обговорюється», — повідомляють аналітики Stratfor.

Однак у доповіді підкреслюється, що є багато причин, щоб ставиться скептично до даних чуток. Україні не слід очікувати від РФ значних поступок.

«Кремль традиційно ставить власні національні інтереси в сфері безпеки вище свого економічного розвитку. Президент РФ Володимир Путін добре знає, що геополітичні уступки Заходу з боку колишнього лідера Радянського Союзу Михайла Горбачова в обмін на економічну допомогу привіли до розпаду СРСР. Путін також усвідомлює, що якщо він піде на значні уступки по Україні без уступок з боку Києва, це може бути більш згубно для його політичної позиції, ніж економічна криза», — повідомляється у звіті.

Також повідомляється, що у Києва немає великого бажання йти на поступки, оскільки компроміси з бойовиками і Москвою можуть призвести до конфлікту з крайніми правими угрупуваннями в країні.

Аналітики відзначають, що темою останніх переговорів між Заходом і Росією було проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу.

«Проведення місцевих виборів в Донецьку і Луганську може зменшити гострі політичні розбіжності з приводу статусу і самостійності регіону. Тим не менш, для проведення виборів Росія і сепаратисти повинні співпрацювати, піти на повне припинення вогню, відведення важких озброєнь від лінії зіткнення і надання доступу спостерігачам ОБСЄ до всієї зоні бойових дій», — зазначили експерти.

У звіті Stratfor зазначається, що якщо Кремль виконає ці умови, то Захід може серйозно замислитися про зняття санкцій з РФ.

За матеріалами: Українська правдазагрузка...

Читайте також

Коментарі