Донбас заморозять назавжди — російські експерти

Донбас заморозять назавжди — російські експерти

Експерти близького до Кремля Центру політичної кон’юнктури прогнозують, що конфлікт на південному сході України затягнеться на довгі роки. 

Найвірогіднішим вони вважають сценарій його заморожування на довгі роки, якщо не назавжди, йдеться у представленій сьогодні доповіді «Нескінченний глухий кут. Стан і перспективи процесу політичного врегулювання між Україною і «республіками» Донбасу».

Ймовірність реалізації песимістичного сценарію заморозки конфлікту на довгі роки експерти центру оцінили в 50%, передає РБК.

У доповіді, представленій наприкінці грудня, найвірогіднішим вважався сценарій заморожування конфлікту на 3-5 років, але в новій доповіді ймовірність його реалізації оцінюється в 30%.

Ймовірність «катастрофічного сценарію» відновлення бойових дій або перманентних зіткнень, що призводять до блокування переговорного процесу на невизначений період, оцінюється в 15%. В реалізації цього сценарію зараз ніхто не зацікавлений, впевнені експерти: у сторін конфлікту немає достатніх ресурсів для кардинальної зміни воєнної ситуації на свою користь.

Найменш вірогідним (лише 5%) експерти називають «оптимістичний сценарій» реінтеграції непідконтрольних сьогодні Києву територій до складу України до кінця цього року.загрузка...

Читайте також

Коментарі