День закоханих чи свято торговців квітами?

Двоє з п'яти українців назвали 14 лютого Днем усіх закоханих. Кожний п'ятий вважає цей день святом торговців квітами і листівками, а кожний сьомий впевнений, що воно не відповідає  нашим традиціям та культурі. За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, лише третина «білих комірців» святкують День святого Валентина на роботі.

Ставлення українців до Дня святого Валентина досить неоднозначне. Одні бачать у ньому можливість черговий раз порадувати рідних та коханих своєю увагою. Інші ж вважають свято, яке має західноєвропейське коріння, чужим для української культури і традицій. Тим більше різняться думки відносно того, чи варто святкувати день закоханих на роботі. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, для більшості компаній 14 лютого – звичайний робочий день – дві третини «білих комірців» зізнались, що у їхньому колективі не прийнято відзначати День святого Валентина. Там, де цей день все ж таки святкують, його організовують без особливих забаганок.

У кожній сьомій компанії колеги вітають один одного на словах. Майже в кожному десятому офісі підписують валентинки. Ще в 7% випадків співробітки пишуть вітання по e-mail, у соцмережах або на внутрішньому корпоративному сайті. І лише в деяких випадках в честь Дня закоханих приносять солодощі, влаштовують вечірку на роботі, йдуть в кафе чи боулінг, організовують квест, а також роблять один одному приємні сюрпризи і дарують квіти. Найчастіше День закоханих святкують в крупних компаніях чисельністю від 200 осіб  і більше.

Офісні працівники по-різному сприймають дату 14 лютого. Для двох з п'яти – це день закоханих і майже для кожного п'ятого – привід проявити турботу та увагу. Більше п'ятої частини опитаних вважають, що це свято для торговців квітами і листівками. Приблизно сьома частина «білих комірців» не розуміють суть свята, яке, на їхню думку, не відповідає  українській  культурі й традиціям. І ще стільки ж назвали 14 лютого звичайним днем, який у цьому році випадає на неділю.

Варто зазначити, що особливий сенс цьому дню надають переважно жінки. Чоловіки приблизно в два рази частіше згадують про незрозумілість і абсурдність свята. Також більше подобається святкувати молодим людям. Хоча ті, кому 45 років, частіше говорять про можливість подарувати турботу і увагу, які й роблять для них цей день особливим.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у листопаді 2015 року. В опитуванні взяли участь 560 респондентів із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Боевики ранили двух бойцов АТО

В течение четверга, 17 августа, боевики на Донбассе 27 раз нарушили перемирие....

Це може бути цікавим

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....