НБУ вперше ліквідує банк через непрозорість структури власності

НБУ вперше ліквідує банк через непрозорість структури власності

Національний банк України вчора, 9 лютого, ухвалив постанову про віднесення ПАТ КБ «ТК Кредит» в категорію неплатоспроможних, повідомляє прес-служба НБУ.

«Вперше банк виведений з ринку через непрозорість структури власності», — йдеться в повідомленні.

Як зазначено, починаючи з середини 2014 року, НБУ неодноразово звертав увагу банку на невідповідність структури його власності вимогам щодо її прозорості, однак фінустанова ігнорувала вимоги регулятора і не подавала запитуваних документів.«Власники банку не вжили необхідних дій для приведення своєї структури власності у відповідність до вимог законодавства», — заявив Нацбанк.

Кошти 98,9% вкладників будуть відшкодовані Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в повному обсязі, сума таких виплат складе близько 0,6 мільйона гривень.

Згідно з даними на сайті центробанку, на середину грудня прямим найбільшим власником банку ТК Кредит був венчурний фонд Нові технології — 18,6389%, а кінцевими ключовими учасниками були Юрій Уманець, Віллем Мартинус де Бір і Ельмар Ібанец — по 24,8178%. Водночас ЗМІ пов’язували банк і фонд Нові технології з «регіоналом» Юрієм Іванющенком.

НБУ нагадує, що до кінця 2015 року всі українські банки повинні були надати інформацію на підтвердження прозорості структури власності. В іншому випадку їх виведуть з ринку.загрузка...

Читайте також

Коментарі