Переселенка з Луганська у суді довела агресію Росії

В Україні переселенка з Луганська через суд змогла довести, що переселилася через агресію Росії. Подібний прецедент став першим в історії України. Відповідне судове рішення було прийнято 24 листопада 2015 року та буквально днями з'явилося в Єдиному реєстрі судових рішень.

Про це повідомляє inforesist.

«Це судове рішення важливо тим, що їм встановлено факт перебування в зоні проведення АТО Російської Федерації і нанесення нею матеріальної шкоди громадянам. У судовому рішенні прийняті до уваги всі допустимі докази в ЗМІ. Також це рішення можна вважати проривом в сучасному судочинстві України, так застосовані всі норми європейського та міжнародного права, що не характерно для сучасної Української судової системи. Саме позивачеві це дає можливість отримати відшкодування збитків нанесених її майну в зоні АТО », - пояснив адвокат, перший заступник голови ГО« Правозахисна Рада України »Арсен Маринушкіна.

Біженка з Луганська, «переселилася з території Луганської області з метою уникнення загрози життю, здоров'ю, свободі, насильницької втрати громадянства, особистих прав на свободу пересування, вираження думки, майнових прав вільного володіння, розпорядження та користування майном, права на працю і захист в результаті збройної агресії Російської Федерації, і те, що встановити цей юридичний факт необхідно для виникнення права на справедливу компенсацію від держави - агресора Російської Федерації », - йдеться в судовому рішенні.

У судовому рішенні викладена докладно вся хронологія подій. Зокрема вказується, що 11 серпня 2014 в приналежну переселенці квартиру потрапив снаряд в результаті обстрілу, який був здійснений з центру Луганська, де зосереджені незаконно створені військові формування. 1 вересня 2014 заявниця разом зі своїм сином, при огляді свого обстріляного приміщення виявила руйнування стін будинку, обладнання та побутової техніки, що підтверджується актом обстеження завданих збитків від 20 серпня 2015 року.

«Тобто, результатом збройної агресії Російської Федерації особисто для заявниця стала втрата належного майна та житла ... Представник зацікавленої особи Російської Федерації в судове засідання не з'явився, в судове засідання не з'явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендовано повідомлення про вручення поштового відправлення від 17.11.2015 року, причини неявки суду не повідомив », -йдеться в рішенні суду.

Читайте також: Територія АТО після завершення війни потребуватиме масштабної рекультивації

Рекомендуємо прочитати

Россия пытается искусственно создать "наплыв туристов" в аннексированный Крым

В аннексированном Крыму оккупанты создают искусственные очереди перед контрольными пунктами, чтобы создать картинку для российских СМИ....

Це може бути цікавим

Українців попереджають про потужний шторм

Завтра, 22 липня, на Україну насувається шторм....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У Києві змінять рух тролейбусів і автобусів декількох маршрутів

З 22:00 21 липня по 6:00 22 липня вносяться зміни в роботу тролейбусів маршрутів №№43,50,91Н і автобусів маршруту №51 в Києві....