У «ДНР» хочуть розстріляти українських полонених

У «ДНР» хочуть розстріляти українських полонених

У самопроголошеній ДНР можуть розстріляти українських військових, які потрапили в полон до терористів.

Про це в інтерв’ю «Новій газеті» повідомила «уповноважена з прав людини» в ДНР Дар’я Морозова.

Так званий «Кримінальний кодекс» угруповання ДНР був розроблений на основі КК Української радянської соціалістичної республіки 1961 року, де вища міра покарання — розстріл.

Крім того, стверджує Морозова, на кожного, хто знаходиться в полоні у бойовиків, заведено кримінальну справу.

«Як заявляє Україна, в Мінських угодах прописаний пункт: відпустити всіх незаконно утримуваних і заручників. У нас немає незаконно утримуваних, і у нас немає заручників. У нас все вже під слідством. Українська сторона раз подала список на 133 людини. Нібито, за їхньою інформацією, вони знаходяться у нас. Але я з усією впевненістю можу заявити, що у нас цих людей немає, у нас їх всього до трьох десятків залишилося. цивільних полонених у нас немає», — заявила терористка.

«У нас всі військовополонені, були взяті в бою. За ними всіма є доказова база, що вони дійсно вбивали, з їхньої вини гинули мирні жителі. Ті, хто був винен, звичайні люди вже мобілізовані: водії, медбрат, і ті, в чиїх діях не було знайдено складу злочину, давно вже обміняні», — сказала Морозова.

Також Дар’я Морозова стверджує, що українська сторона не хоче видавати їм «громадян» так званої ДНР. За її підрахунками, їх близько півтори тисячі осіб.

Читайте також: «ДНРівці» засудили бійця «Азова» до 30 років в колоніїзагрузка...

Читайте також