Небезпечна зміна наголосів у питанні врегулювання ситуації на Донбасі

Небезпечна зміна наголосів у питанні врегулювання ситуації на Донбасі

Керівник штабу з питань головування Німеччини в ОБСЄ пані Антьє Леендертсе заявляє, що політичні кроки щодо надання «особливого статусу» ДНР/ЛНР мають відбуватися паралельно з повним припинення вогню.

Що виходить?

Припинення вогню не означає відновлення суверенітету України на захоплених агресором територіях Донбасу. На думку уповноваженого німецького дипломата, ми зобов’язані запустити механізм політичного врегулювання конфлікту ще до моменту виведення окупаційних військ

РФ з території України. Їм, бачите, достатньо лише припинити стріляти.

Це ще одне підтвердження небезпечної тенденції — європейські дипломати намагаються таки переконати нас і весь світ, що на Донбасі внутрішньоукраїнський конфлікт. Погоджуючись застосовувати механізми політичного врегулювання ситуації до моменту відновлення повного контролю України за цими територіями і державним кордоном, ми приймаємо такий статус конфлікту. За цим неминуче слідуватиме зняття санкцій з Росії, бо вона опиниться за дужками конфліктуючих суб’єктів. Для чого це роблять європейці і росіяни — зрозуміло.

А нам воно навіщо?!

Українська альтернатива: припинення збройної агресії РФ, деокупація усіх територій (пакетом) і лише потім початок внутрішньоукраїнської дискусії щодо врегулювання спірних моментів, якщо вони, звісно, будуть. Бо на Донбасі — не сепаратистський конфлікт, а війна Росії проти України.

автор: Михайло Басарабзагрузка...

Читайте також

Коментарі