У Львові вимагатимуть рівні права для жінок у Збройних Силах

У Львові вимагатимуть рівні права для жінок у Збройних Силах

Завтра, 5 лютого, о 15:00 у Львові біля Облдержадміністрації на вул. Винниченка, 18 пройде акція за рівні права для жінок у Збройних Силах. Про це повідомляють організатори заходу «Автономний опір».

«В Україні триває системна дискримінація жінок-військовослужбовиць. Дані, зібрані в межах соціологічного дослідження «Невидимий батальйон», засвідчили, що жінки не допускаються до прийняття рішень у Збройних силах. Чимало з них не є офіційно оформленими, і, фактично, не мають можливості отримувати оплату за свою працю, а надалі не матимуть державних пільг, статусу учасниці бойових дій і всього, що з цього буде виходити. Інша проблема стосується того, що деякі жінки оформлені не на ті посади, за які в реальності відповідають. Інфраструктура Збройних Сил України облаштована під потреби чоловіків і виключає із армії жінок із їхніми специфічними потребами», — йдеться в анонсі.

За даними активістів, один із найважливіших штатних документів Міністерства оборони, регламентуючих посади, які можуть займати жінки у війську, — Тимчасовий перелік від 27.05.2014 № 337. «Для жінок у ЗСУ закриті більшість керівних і командирських посад. Натомість їм пропонується служити «бібліотекарками, секретарками та кухарками». Незважаючи на неодноразові обіцянки чиновників, реформи у сфері розширення військових прав жіночої статі пробуксовують. Активістки та активісти Автономного Опору 5 лютого вийдуть до стін Львівської ОДА, аби звернути увагу чиновників і громадянського суспільства до цієї проблеми. Приєднуйтесь!», — повідомляють активісти.

Читайте також: Серед депутатів жінки становлять близько 15% — дані гендерного моніторингузагрузка...

Читайте також