Як експерти сприйняли відставку Абромавічуса

Західні експерти, які спеціалізуються на Україні, побачили у відставці міністра Айварас Абромавічус і його поясненнях свого рішення свідчення того, що за півтора року з моменту відставки його попередника Павла Шеремета в Україні не відбулося змін.

Думки експертів наводить у своїй публікації Голос Америки.

"Ну і як змінилася політика в Україні? Півтора роки тому Шеремета, подаючи у відставку, назвав ті ж причини", - пише в Twitter Балаш Ярабік з аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

Дзеркальну схожість дій Шеремета та Абромавічус відзначили не тільки журналісти. Сам попередник Абромавічус відзначив його вчинок коротким твітом - "Respect!".

"Сумно", - написав у Twitter відомий економіст Андерс Аслунд.

Інші оглядачі та експерти більш красномовні у своїх оцінках.

"Шкода, що Абромавічус залишив команду реформ в Україні. Важливо, щоб реформи тривали", - написав колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

"Відставка Абромавічус через Кононенко - це сигнал, наскільки серйозно Порошенко (НЕ) налаштований на боротьбу з корупцією", - пише журналіст видання The Economist Ноа Шнайдер.

Ряд експертних коментарів з приводу заяви Абромавічус присвячений аналізу обставин, в яких міністр пішов на такий серйозний вчинок.

"Очевидно, що Абромавічус посунули перед проведенням приватизації!" - Пише Микола Холмогоров. Цей же коментатор припустив, що відставка Абромавічус вказує на те, що Порошенко хоче, щоб за майбутньою приватизацією в Україні спостерігав його слухняний ставленик. Сама ж приватизація, на думку Холмогорова, буде націлена виключно на "місцевих інвесторів".

Владислав Давидзон, оглядач видання Tablet Magazine і редактор нового англомовного одеського видання Odessa Review вважає, що за відставкою Абромавічус може піти підвищення, а сама заява є сигналом про початок давно назрілих перетасовувань в уряді.

Про невідворотність радикальних перетасовувань в уряді України пише і вже згадуваний Балаш Ярабік з Carnegie Endowment for International Peace.

"Слідкуйте за наслідками відставки. Правляча коаліція вже й так нестабільна. Можливо, її колапс неминучий", - пише журналіст The Economist Ноа Шнайдер.

Загрозу України у відставці Абромавічус бачить і експерт аналітичного центру Atlantic Council Адріан Каратницький, який останнім часом відзначився критикою надмірно активних українських прихильників реформ, які на його думку ставлять під загрозу крихкий баланс відносин влади з впливовими українськими бізнесменами, які дозволяють проводити в Україні реформи.

Читайте також: ООН призупинила переговори щодо врегулювання конфлікту в Сирії

Рекомендуємо прочитати

Путин — строитель украинской нации

Во время украинской революции 2014 год почти все время можно было слышать украинский государственный гимн «Ще не вмерла Украина»....

Це може бути цікавим

Диджей случайно назвал настоящее имя загадочного Бэнкси

Британский диджей Goldie во время интервью случайно назвал настоящее имя художника Бэнкси....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Бейонсе и Джей Зи назвали новорожденных двойняшек в честь себя

Стали известны имена новорожденных детей Бейонсе и Джей Зи....