Як експерти сприйняли відставку Абромавічуса

Західні експерти, які спеціалізуються на Україні, побачили у відставці міністра Айварас Абромавічус і його поясненнях свого рішення свідчення того, що за півтора року з моменту відставки його попередника Павла Шеремета в Україні не відбулося змін.

Думки експертів наводить у своїй публікації Голос Америки.

"Ну і як змінилася політика в Україні? Півтора роки тому Шеремета, подаючи у відставку, назвав ті ж причини", - пише в Twitter Балаш Ярабік з аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

Дзеркальну схожість дій Шеремета та Абромавічус відзначили не тільки журналісти. Сам попередник Абромавічус відзначив його вчинок коротким твітом - "Respect!".

"Сумно", - написав у Twitter відомий економіст Андерс Аслунд.

Інші оглядачі та експерти більш красномовні у своїх оцінках.

"Шкода, що Абромавічус залишив команду реформ в Україні. Важливо, щоб реформи тривали", - написав колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

"Відставка Абромавічус через Кононенко - це сигнал, наскільки серйозно Порошенко (НЕ) налаштований на боротьбу з корупцією", - пише журналіст видання The Economist Ноа Шнайдер.

Ряд експертних коментарів з приводу заяви Абромавічус присвячений аналізу обставин, в яких міністр пішов на такий серйозний вчинок.

"Очевидно, що Абромавічус посунули перед проведенням приватизації!" - Пише Микола Холмогоров. Цей же коментатор припустив, що відставка Абромавічус вказує на те, що Порошенко хоче, щоб за майбутньою приватизацією в Україні спостерігав його слухняний ставленик. Сама ж приватизація, на думку Холмогорова, буде націлена виключно на "місцевих інвесторів".

Владислав Давидзон, оглядач видання Tablet Magazine і редактор нового англомовного одеського видання Odessa Review вважає, що за відставкою Абромавічус може піти підвищення, а сама заява є сигналом про початок давно назрілих перетасовувань в уряді.

Про невідворотність радикальних перетасовувань в уряді України пише і вже згадуваний Балаш Ярабік з Carnegie Endowment for International Peace.

"Слідкуйте за наслідками відставки. Правляча коаліція вже й так нестабільна. Можливо, її колапс неминучий", - пише журналіст The Economist Ноа Шнайдер.

Загрозу України у відставці Абромавічус бачить і експерт аналітичного центру Atlantic Council Адріан Каратницький, який останнім часом відзначився критикою надмірно активних українських прихильників реформ, які на його думку ставлять під загрозу крихкий баланс відносин влади з впливовими українськими бізнесменами, які дозволяють проводити в Україні реформи.

Читайте також: ООН призупинила переговори щодо врегулювання конфлікту в Сирії

Рекомендуємо прочитати

Бурштинокопачі пошкодили заповідник на 4 мільйони

Навесні 2017 року до ЕПЛ звернулись активісти з Рівненщини та повідомили про факти видобутку бурштину на території Рівненського природного заповідника....

Це може бути цікавим

Французской компании разрешат торговать газом в Украине

НКРЭКУ планирует выдать дочерней компании французской ENGIE лицензию на право осуществления хоздеятельности по поставке газа на территории Украины....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Поліція "на гарячому" спіймала чоловіка і жінку, які вчинили серію квартирних пограбувань

Столичні поліцейські затримали на місці злочину «квартирника» і його спільницю....