Як експерти сприйняли відставку Абромавічуса

Як експерти сприйняли відставку Абромавічуса

Західні експерти, які спеціалізуються на Україні, побачили у відставці міністра Айварас Абромавічус і його поясненнях свого рішення свідчення того, що за півтора року з моменту відставки його попередника Павла Шеремета в Україні не відбулося змін.

Думки експертів наводить у своїй публікації Голос Америки.

«Ну і як змінилася політика в Україні? Півтора роки тому Шеремета, подаючи у відставку, назвав ті ж причини«, — пише в Twitter Балаш Ярабік з аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace.

Дзеркальну схожість дій Шеремета та Абромавічус відзначили не тільки журналісти. Сам попередник Абромавічус відзначив його вчинок коротким твітом — «Respect!».

«Сумно«, — написав у Twitter відомий економіст Андерс Аслунд.

Інші оглядачі та експерти більш красномовні у своїх оцінках.

«Шкода, що Абромавічус залишив команду реформ в Україні. Важливо, щоб реформи тривали«, — написав колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

«Відставка Абромавічус через Кононенко — це сигнал, наскільки серйозно Порошенко (НЕ) налаштований на боротьбу з корупцією», — пише журналіст видання The Economist Ноа Шнайдер.

Ряд експертних коментарів з приводу заяви Абромавічус присвячений аналізу обставин, в яких міністр пішов на такий серйозний вчинок.

«Очевидно, що Абромавічус посунули перед проведенням приватизації!» — Пише Микола Холмогоров. Цей же коментатор припустив, що відставка Абромавічус вказує на те, що Порошенко хоче, щоб за майбутньою приватизацією в Україні спостерігав його слухняний ставленик. Сама ж приватизація, на думку Холмогорова, буде націлена виключно на «місцевих інвесторів«.

Владислав Давидзон, оглядач видання Tablet Magazine і редактор нового англомовного одеського видання Odessa Review вважає, що за відставкою Абромавічус може піти підвищення, а сама заява є сигналом про початок давно назрілих перетасовувань в уряді.

Про невідворотність радикальних перетасовувань в уряді України пише і вже згадуваний Балаш Ярабік з Carnegie Endowment for International Peace.

«Слідкуйте за наслідками відставки. Правляча коаліція вже й так нестабільна. Можливо, її колапс неминучий«, — пише журналіст The Economist Ноа Шнайдер.

Загрозу України у відставці Абромавічус бачить і експерт аналітичного центру Atlantic Council Адріан Каратницький, який останнім часом відзначився критикою надмірно активних українських прихильників реформ, які на його думку ставлять під загрозу крихкий баланс відносин влади з впливовими українськими бізнесменами, які дозволяють проводити в Україні реформи.

Читайте також: ООН призупинила переговори щодо врегулювання конфлікту в Сиріїзагрузка...

Читайте також

Коментарі