Україна де-факто є сателітом банківської системи Росії — Соскін

Україна де-факто є сателітом банківської системи Росії — Соскін

Гривня втрачає свою вартість в одному алгоритмі з російським рублем. Пояснення цьому дуже просте — Україна де-факто є сателітом банківської системи Росії.

Про це «Обозревателю» заявив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«На перший погляд при такому значному падінні торгівлі між Україною і Росією вплив падаючого російського рубля на національну грошову одиницю повинно бути мінімальним. Або навіть нульовим. Однак ми бачимо, що обидві пострадянські валюти девальвують чи не одночасно«, — розповів експерт.

За словами Соскіна, схема впливу російської фінансової системи на українську виглядає просто: банки РФ скуповують всю валюту. «Тобто вони заводять російські рублі і конвертують їх в американський долар. Нам вони дають рубль, який постійно знецінюється, а від нас виводять європейську та американську валюту. Таким чином, вони підривають нашу подушку ліквідності. Головна проблема в тому, що рубль є безпосередньо конвертованою валютою. Треба терміново відмовитися від прямої конвертації рубля. І більше того, треба повністю заборонити використання російського рубля в Україні. Так як з нашою гривнею надійшли в Білорусі: вони не приймають нашу валюту «, — пояснює Соскін.

Для цього, вважає експерт, треба закрити російські банки в Україні.

«В Україну заходить дуже багато рублів: і готівки, і безготівкових, причому в дуже великих обсягах. І тут вони його міняють на долар і виводять собі, залишаючи нам девальвує грошову одиницю«, — пояснив Олег Соскін.

Читайте також: Апеляційний суд переніс розгляд справи Корбаназагрузка...

Читайте також

Коментарі