Місія ООН закликає не закривати КПП Зайцеве

Місія ООН закликає не закривати КПП Зайцеве

Представники гуманітарних організацій, які працюють в Україні, серйозно стурбовані рішенням українського уряду закрити з 3 лютого контрольно-пропускний пункт Зайцеве в Донецькій області.

Про це йдеться в заяві, опублікованій у середу, 3 лютого, на сайті представництва ООН в Україні.

Навіть тимчасове закриття одного або декількох контрольно-пропускних пунктів матиме серйозні наслідки для цих людей. Недавнє рішення Уряду України закрити з 3 лютого 2016 року контрольно-пропускний пункт «Зайцеве» в Донецькій області та, можливо, інші пункти пропуску, викликає серйозну стурбованість.

«Закриття контрольно-пропускних пунктів має безпосередній вплив на життя людей, збільшуючи труднощі і гуманітарні потреби. У разі загострення конфлікту цивільні особи можуть опинитися у небезпечних районах, залишившись віч на віч з насильством, ризиком вибуху мін та боєприпасів. Ми закликаємо Уряд не закривати контрольно-пропускні пункти», — сказав Ніл Вокер, Координатор з гуманітарних питань в Україні.

У заяві зазначається, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, у випадку закриття певного транспортного коридору влада має забезпечити альтернативні безпечні коридори з метою забезпечення вільного руху цивільних осіб, особливо з територій, де проходять активні бойові дії. Обмеження свободи руху має бути пропорційним.

«Ми закликаємо всі сторони припинити вогонь, дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та забезпечити захист цивільного населення від небезпек, що виникають в результаті військових операцій. Свобода пересування цивільних осіб надзвичайно важлива, як і доступ всіх гуманітарних працівників до людей, що потребують їхньої допомоги«, — підсумовує голова Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні Барбара Манзі.загрузка...

Читайте також