Лобісти Трудового кодексу імітують обговорення цього проекту - експерт

З ініціативи Громадської ради при Комітеті ВР з соціальної політики відбулось опитування на платформі REGERT.NET. Всього в обговорення Трудового кодексу взяли участь 18 осіб, при тому що кількість економічно активного населення України – понад 18 млн чоловік. 94,1% опитаних висловились позитивно. Ці дані свідчать про імітацію обговорення проекту, заявляє юрист, активіст Соціального руху Віталій Дудін.

За наслідками електронного опитування обнародувано «Результати громадського обговорення проекту». Як можна зрозуміти з коментарів анонімних респондентів, далеко не всі з них є фахівцями з трудового законодавства, підкреслює В.Дудін. При цьому частина критика була написана з інтересів роботодавців і може погіршити проект.

«Серед іншого можна почути і аргументи за повне скасування трудового законодавства і заборону державного втручання у сферу праці: «Спроба держави диктувати трудові відносини є ніщо інше, аніж прояв феодалізму». Сказано, що «контроль чиновника носить виключно корупційний характер». Пропонується не закріплювати базові умови праці у законі, адже вони «залежать від виробничого процесу», який різниться. Не виключено, що такими поправками громадську думку готують до грузинського варіанту дерегуляції, коли основоположні гарантії було віддано на розсуд працедавця», – повідомляє Віталій Дудін.

Пропонується, зокрема: - зобов’язати екс-військовослужбовців проходити випробувальний термін; - не оплачувати час відсторонення від роботи; - скасувати презумпцію добросовісності працівника. Лунає і позиція щодо скасування мінімальної зарплати: «Не кожна праця має задовольняти достатній життєвий рівень, це є істотним обмеженням прав працедавців. Деякі роботи потребують не повної занятості людини, а періодичної». Окремі коментатори не вбачають нічого поганого у дитячій праці: «зважаючи на розвиток науково-технічного прогресу, сучасні діти в досить юному віці досягають успіху в таких сферах як ІТ-технології, робототехніка, рукоділля та інше».

«Вражає, у який спосіб лобісти ТК сподіваються створити враження про схвалення проекту суспільством. В обговоренні взяли участь лише 18 осіб, що майже дорівнює складу Громадської ради при Комітеті, членами якої є 15 осіб. Навіть робітники великих підприємств, вже не кажучи про все суспільство, про цей проект взагалі нічого не знає», – резюмує юрист.

Разом з тим, навіть тут окремі респонденти висловили сумнів у доцільності прийняття ТК взагалі: «Зробити замість 265 статей 398, назвати «Глави» – «Книгами» та відзвітувати про виконану роботу – це навіть не популізм, а марне витрачання коштів платників податків на зарплату розробників». Пропонується відкинути аргумент про застарілість КЗпП і змінювати його точково: «Пригадаймо законодавчі акти США та країн Європи – скільки їм років?»

Читайте також: Критики Трудового кодексу пояснили, чому його покращення неможливе

Рекомендуємо прочитати

Правоохранительные органы Украины перешли в усиленный режим работы

Госпогранслужба вместе с другими правоохранительными органами с 20 августа переходят на усиленное несение службы....

Це може бути цікавим

У Росії вбили чемпіона світу

У Хабаровську був вбитий чемпіон світу і Європи з пауерліфтингу Андрій Драчьов....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....