Кузьма був найсміливішим від усіх українських рок-музикантів — активіст

Кузьма був найсміливішим від усіх українських рок-музикантів — активіст

Рівно рік тому у ДТП біля села Лозуватка Дніпропетровської області загинув лідер гурту “Скрябін” Андрій Кузьменко. Дана подія стала потрясінням для багатьох українців, які захоплювались його творчістю та громадянською позицією. 

Кузьма мав образ правдоборця, а в його останніх інтерв’ю та піснях звучала жорстка критика ситуації в країні.

«Андрій Кузьменко був яскравим представником львівської музичної школи, яка завжди на перший план виносила смисл пісень. Після Майдану і з початком  війни його тексти зазвучали особливо по-громадянськи. Остання його пісня називається «Сука — війна». Там є такі слова: «Хто тебе кликав, чому ти прийшла Стара проститутка, сука-війна? Хто тобі платить, за наші тіла Скільки ще треба, яка їх ціна? Я не хочу вбивати, я хочу любові Але ти мої руки замазала кров’ю». Фактично це — перефразування гасла хіппі Make love not war», — вважає правозахисник, активіст Соціального руху Володимир Чемерис.

В той же час, на його думку, за сміливу критику влади Кузьма згодом міг потрапити у немилість.

«Його пісня «Мовчати» зараз сприймається не як любовна лірика, а як присвята сучасній українській журналістиці, де панує суцільна цензура: «Давай виключим світло і будем мовчати Про то, шо не можна словами сказати, Не можна писати, неможливо зіграти, А тільки мовчати, тихенько мовчати… Мовчати, аж поки не захочем кричати». Кузьма був найсміливішим від усіх українських рок-музикантів. І у мене практично немає сумніву, що якби він дожив до сьогоднішнього дня, він вже був би оголошений «сепаратистом» і «агентом Путіна», — вважає активіст.

Читайте також: 2015 рік визнано найгірший за рівнем свободи — Freedom Houseзагрузка...

Читайте також

Коментарі