Чим не можна запивати та заїдати ліки і чому

Всім відома проста істина, що таблетки слід запивати звичайною водою. Але не завжди це так. Посилити вплив препарату на організм можна лише за допомогою рідини, якою ви запиваєте пігулки.

Найперше треба пам'ятати, що не можна запивати таблетки грейпфрутовим соком. У складі соку є речовина, що прискорює всмоктування препарату в шлунковому тракті. Ця особливість грейпфрутового соку небезпечна для літніх людей, які дуже часто приймають таблетки «від серця». Взагалі взаємодія грейпфрутового соку і ліків непередбачувана.

Є низка препаратів, які необхідно запивати не водою, а визначеною рідиною — мінеральною водою, молоком.

Так, лужною мінеральною водою запивають еритроміцин, аспірин, сульфаніламіди, анальгін, тетрациклін, заспокійливі засоби. Від взаємодії з лужною мінералкою посилюється всмоктування цих препаратів.

Препарати йоду, жиророзчинні вітаміни, індометацин та резерпін необхідно запивати молоком. У цих препаратів інші особливості діючого початку.

Ніколи не запивайте молоком препарати, які за будовою подібні з білками (серцеві глікозиди, кофеїн, ранітидин, циметидин), ферменти (мезим, панкреатин), тетрациклін (утворюються нерозчинні сполуки).

Щоб зменшити дратівливу дію ліків на шлунок, препарат можна запивати киселем, правда, сливовий відвар значно сповільнює всмоктування препарату.

Не рекомендується запивати таблетки чаєм, оскільки танін, що входить до його складу, може утворювати з ліками нерозчинні сполуки або ж просто змусить деякі препарати випасти в осад (кодеїн, серцеві глікозиди, папаверин, еуфілін).

Тож підсумуємо:

ЧИМ НЕ МОЖНА ЗАПИВАТИ ЛІКИ:

 • Грейпфрутовий сік. Якщо ви приймаєте будь-які пігулки, нехай навіть від застуди, відмовтеся на час від цього соку.
 • Журавлинний сік або морс. Його небезпечно поєднувати з препаратами, що розріджують кров.
 • Апельсиновий сік. Будь-які цитрусові соки не можна поєднувати з аспірином.
 • Газовані нелужні напої. Ними краще не запивати взагалі ніякі таблетки.
 • Чай. Його поєднання з азотовмісними препаратами типу кофеїну, папаверину, кодеїну, еуфіліну та більшістю серцевих препаратів може чинити негативний вплив на серцево-судинну систему.
 • Алкоголь. У поєднанні з ним багато лікарськіх засобів (антибіотики, снодійні, заспокійливі, протизапальні і анальгетики) перетворюються у токсини, які отруюють організм. А прийом разом з препаратами, що розріджують кров, може привести до інсульту.

ЧИМ НЕ МОЖНА ЗАЇДАТИ ЛІКИ:

 • Сир, яйця, печінка, оселедець. Сприяють підвищенню тиску і збільшують токсичний вплив ліків на організм при прийомі антидепресантів.
 • Кислі фрукти. Послаблюють дію еритроміцину та антибіотиків пеніцилінового ряду.
 • Соя, ікра, ковбаса, шоколад. При поєднанні з антидепресантами та противиразковими препаратами можуть спровокувати гіпертонічний криз.
 • Білокачанна капуста, редиска, редька. Здатні знижувати дію гормональних препаратів.
 • Часник. У поєднанні з прийомом аспірину веде до поганого згортання крові та ризику виникнення кровотеч.
 • Печінка, нирки, бобові. Різко знижують ефективність протизаплідних засобів. А при поєднанні з препаратами, що містять сульфаніламіди, можуть утворювати сполуки, які порушують роботу нирок.
 • Смажена риба. При сумісному прийомі з аспірином підвищує ризик розвитку захворювання шлунку, а у людей, що мають їх, з'являється ризик шлункової кровотечі.
 • Хліб, різна випічка. Нейтралізує вітамін D, знижує лікувальний ефект антибіотиків.
 • Кролятина, курятина, яловичина, свинина. Білок не поєднується тільки з аспірином, гальмує його всмоктування.

Джерело: УкрМедіа

Читайте також: Як треба любити професію: ветеринар став зіркою мережі

Рекомендуємо прочитати

Ломаченко шокировал поклонников выходкой за рулем

Украинский чемпион мира по боксу Василий Ломаченко вызвал волну возмущения у поклонников – причиной недовольства стала быстрая езда боксера....

Це може бути цікавим

Кремль отказался арестовать турбины по иску Siemens

Арбитражный суд Москвы оставил без удовлетворения иск компании Siemens об аресте и запрете монтажа четырех газотурбинных установок в оккупированном Крыму....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....