Українці, мстіться Путіну, як грузини, — професор

Українці, мстіться Путіну, як грузини, — професор

Олег Панфілов, професор Державного університету Ілії, що у Грузії, дав українцям декілька порад, як боротися проти Путіна. Про це він написав у своєму блозі на сторінках видання «Новое время«.

«У нас в країні зміни проводилися на зло. На зло Путіну. На зло тому, хто почав знущатися з грузинів, депортував кілька тисяч осіб 2006 року зі своєї країни, що вічно встає з колін, заборонив грузинське вино і мінеральну воду. На зло Росії, яка на початку 90‑х років окупувала Абхазію та Південну Осетію, змусивши 350 тис. етнічних грузинів покинути рідні Сухумі, Гагри, Очамчіре й Піцунду. На зло — бо всі ці роки Кремль брехав, обіцяючи врегулювати ситуацію, повернути біженців до їхніх осель. Брехав і фінансував маріонеткові режими, розміщуючи свої військові бази. Абхази й осетини гадали, що незалежність — як манна небесна, а за 23 роки вони втратили рідні мови та національну культуру, на які Кремлю глибоко начхати, оскільки йому потрібна територія, а не люди«, — пише професор.

Автор уточнює, що помста Грузії відбувалася не розмовами, а діями. При цьому він наводить конкретні приклади досягнень своєї країни: «Мовчки домоглися енергонезалежності, мовчки створили кращу поліцію в Європі, мовчки здійснили реформу освіти, і кожен першокласник став отримувати від держави в подарунок нетбук, а випускник — безкоштовний ноутбук. Мовчки позбавилися злодіїв в законі — одних встигли ув’язнити, інші втекли з країни. Мовчки звільнилися від корупції, і тепер в Грузії соромно отримувати або вимагати хабар. Мовчки і ретельно розробили грузинський бренд, який не має аналогів у світі, — будинки юстиції, де можна за 6-7 хвилин зареєструвати НПО [неприбуткова організація], за 7-8 хвилин оформити купчу на квартиру або землю, одружитися за кілька хвилин, отримати ще понад 300 послуг. Раніше за хабар, квіти і коробку цукерок, тепер кілька хвилин у черзі — й усе».

«І ця помста була не кровожерливою — важко собі уявити грузина, який мріяв знищити Росію і росіян: у багатьох тече кров прабабусь, бабусь і матусь. Помста була політичною і ментальною, дуже важливою для маленького народу — бути краще», — пише він.

Панфілов зазначає, що приводів від Росії для такої «помсти» було безліч: від націоналістичних анекдотів та пихато-панських наказів в ресторанах: «Ну-бо, генацвале, втни нам лезгинку» до окупації Абхазії та Південної Осетії та війни 2008 року.

«Якщо покопатися у відносинах України і Російської імперії, то приводів для помсти теж знайдеться більш ніж достатньо. Росія, як казкова відьма, — їй завжди стає погано від того, що інші починають жити краще.

Українці, мстіться, як грузини, і ви зрозумієте, що це — правильний і наразі головний стимул стати краще. Це єдина можливість позбутися імперії та «совка».

Читайте також: Екс-посол Грузії порадив, як Україні бути успішною у реформахзагрузка...

Читайте також

Коментарі