У світі існує єдина країна, де є Міністерство щастя

Бутан - єдина у світі держава, чиєю офіційною релігією, «духовною спадщиною» проголошений тантричний буддизм. Тому своєю головною метою уряд оголошує прагнення до щастя кожного свого громадянина; це закріплено у статті 9 Конституції. 24.08.2008 створена державна «Комісія з національного щастя» (Gross National Happiness Commission) на чолі з прем'єром.

aa

Питання «Чи щасливі Ви?» ставиться під час переписів населення. У ході останнього перепису 2005 року 45,2% населення відповіло на це питання «дуже щасливий», 51,6% «щасливі», і тільки 3,3% «не дуже щасливі».

Цікаво те, що загальноприйняте поняття валового внутрішнього продукту замінено в Бутані більш доречним індикатором - «валовим національним щастям». Це єдина у світі держава, в якому існує Міністерство Щастя, таким чином, щастя поставлено на чільне місце національної політики.

Bhutan_018

Це справді дивовижна країна без голоду і злочинності, де люди живуть в радості, не знаючи воєн і злиднів. Самі бутанці, яких на відміну від решти країн регіону досить небагато, відкриті, гостинні, абсолютно не зіпсовані сучасним світом і дбайливо зберігають свою унікальну культуру. Bhutan_029 Тварин тут вбивати заборонено, а тому майже всі вегетаріанці. Тут заборонено ввезення хімічних добрив, і все що виростає на цій землі, саме по собі є екологічно чистим.

Ще цікавою особливістю цієї держави можна вважати те, що ліси в Бутані не вирубуються, а навпаки насаджуються. Мало сказати, що це країна буддизму, це країна чистоти і просвітління. Країна досі вкрай мало вивчена, а величезні території на півдні і в центральній частині абсолютно не освоєні людьми і являють собою величезні заповідники з дивовижним тваринним і рослинним світом.

Bhutan_004

Королівство повністю забезпечує себе продуктами харчування та одягом. При цьому практично все населення ходить в національному одязі - кхо.

Джерело: The jizn

Рекомендуємо прочитати

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

Це може бути цікавим

На орбите Земли появятся биткоин-спутники

Стартап Blockstream Satellite анонсировал свои намерения сделать биткоин-транзакции доступными для всех, сообщает Zdnet....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Журналист: ЕС, и НАТО относятся к Украине с заметной осторожностью

ЕС, и НАТО относятся к Украине с заметной осторожностью, потому что не уверены в будущем Украины, считает журналист Борис Бахтеев....