У світі існує єдина країна, де є Міністерство щастя

Бутан - єдина у світі держава, чиєю офіційною релігією, «духовною спадщиною» проголошений тантричний буддизм. Тому своєю головною метою уряд оголошує прагнення до щастя кожного свого громадянина; це закріплено у статті 9 Конституції. 24.08.2008 створена державна «Комісія з національного щастя» (Gross National Happiness Commission) на чолі з прем'єром.

aa

Питання «Чи щасливі Ви?» ставиться під час переписів населення. У ході останнього перепису 2005 року 45,2% населення відповіло на це питання «дуже щасливий», 51,6% «щасливі», і тільки 3,3% «не дуже щасливі».

Цікаво те, що загальноприйняте поняття валового внутрішнього продукту замінено в Бутані більш доречним індикатором - «валовим національним щастям». Це єдина у світі держава, в якому існує Міністерство Щастя, таким чином, щастя поставлено на чільне місце національної політики.

Bhutan_018

Це справді дивовижна країна без голоду і злочинності, де люди живуть в радості, не знаючи воєн і злиднів. Самі бутанці, яких на відміну від решти країн регіону досить небагато, відкриті, гостинні, абсолютно не зіпсовані сучасним світом і дбайливо зберігають свою унікальну культуру. Bhutan_029 Тварин тут вбивати заборонено, а тому майже всі вегетаріанці. Тут заборонено ввезення хімічних добрив, і все що виростає на цій землі, саме по собі є екологічно чистим.

Ще цікавою особливістю цієї держави можна вважати те, що ліси в Бутані не вирубуються, а навпаки насаджуються. Мало сказати, що це країна буддизму, це країна чистоти і просвітління. Країна досі вкрай мало вивчена, а величезні території на півдні і в центральній частині абсолютно не освоєні людьми і являють собою величезні заповідники з дивовижним тваринним і рослинним світом.

Bhutan_004

Королівство повністю забезпечує себе продуктами харчування та одягом. При цьому практично все населення ходить в національному одязі - кхо.

Джерело: The jizn

Рекомендуємо прочитати

Путин прибыл в аннексированный Крым

Президент России Владимир Путин прибыл с визитом в международный детский центр "Артек", что в оккупированном Россией Крыму....

Це може бути цікавим

Мобильные операторы показали Путину, чей Крым

После того, как мобильные операторы их РФ включили роуминг в оккупированном Крыму, чиновники решили отменить понятие роуминга в России....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Боевики пытались перейти в наступление на Донбассе

В пятницу, 23 июня,в Луганской области пророссийские боевики предприняли попытку перейти в наступление....