26 лютого стане Днем кримського спротиву російській окупації

26 лютого стане Днем кримського спротиву російській окупації

У Міністерстві інформаційної політики України працюють над тим, аби 26 лютого офіційно стало Днем кримського опору російській окупації. Про це розповіла Еміне Джеппар, радник по Криму міністра з питань інформаційної політики України, 29 січня на прес-конференції в Києві. За її словами, на цю дату вже анонсовано проведення форуму «Крим — це Україна. Два роки окупації», повідомляє видання «15 минут».

«Також ми замовили телеканалу АТR разом із продакшн-студією «Фільджан» зняти фільм про кримський опір. Туди увійде вся хроніка подій з 2014 року. Це зруйнує міф про те, що кримського опору не існує. Він є, і він продовжується» , — заявила радник міністра.

Тим, хто скептично ставиться до боротьби за повернення Криму, Еміне Джеппар відповіла, що «мітинг 26 лютого — це прямий доказ того, що опір був і є». Вона нагадала про сатьяграха Ганді — ненасильницький опір злу.

«Сатья» — це істина, «граха» — твердий. У кримськотатарській мові є точний аналог сатьяграхи, вона називається акъикъат. «Акъ» — це право, істина, «къат» — твердий. Я дозволю собі перелічити всі ті кейси, які свідчать про те, що побутовий опір існує, — говорить Джеппаров. — Отже, кримський акъикъат це:
— Це всі мітинги, які відбулися з лютого 2014 року.
— Публічні заяви, пости і лайки в соцмережах на підтримку України.
— Бойкот референдуму за російський Крим.
— Відмова від будь-якого діалогу з органами влади в Криму.
— Відмова від російського паспорта, а без нього нормальне життя в Криму неможливе.
— Звільнення з державної служби, або відхід з проросійського колективу.
— Відмова надягати георгіївську стрічку на шкільних заходах, вивішувати російський прапор і портрет Путіна в кримськотатарських класах.
— Відмова співати гімн РФ.
— Жовто-блакитні кольори під час важливих подій: дні народження, весілля, вечірки, на одязі і навіть манікюрі та аксесуарах.
— Український гімн на рингтоні мобільного.
— Еміграція з Криму на знак неприйняття окупації.
— Використання «Слава Україні» при вітанні.
— Зіпсовані фарбою портрети Путіна.
— Прапор України на маяку в Ялті.
— Салюти в новорічну ніч за київським часом.
— Максимальне збереження українських номерних знаків на автомобілях.
— Квіти біля пам’ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі в День незалежності, вихід з українським прапором.
— Перегляд українських телеканалів через супутник.
— Молитви за Україну.
— Фрідом-тури на материк», — розповіла вона.

За словами Еміне Джеппар, за два роки кримські татари стали народом-заручником. «Зникають люди різного віку і різної статі. Мета цього всього — посіяти суцільний страх. Щоб кожен патріот України знав і боявся, що може стати наступною жертвою. На кримських татар тестують весь арсенал каральних дій: тортури, знущання, обшуки, штрафи, вироки. Тому продовження ненасильницького опору — це героїзм високого рівня», — підсумувала Джеппар.

Читайте також: У Сімферополі відбулася зустріч учасників Меджлісу з місією Ради Європизагрузка...

Читайте також

Коментарі