Українська делегація пояснила скандал на форумі "Україна-Європа"

Через наявність речників, які підтримують позицію Росії у питанні окупації Криму та Донбасу, частина української делегації залишила панелі форуму "Україна-Європа" у польському Лодзі. Про це повідомила віце-спікер ВР Оксана Сироїд у телеефірі каналу "24" та директор Фонду "Демократичні ініціативи Ірина Бекешкіна на сторінці у мережі Facebook.

За словами Сироїд, вона разом з депутатами Єгором Соболєвим і Тетяною Чорновол вчинили демарш на одній із дискусійних панелей через присутність у ній скандального депутата Європарламенту Януша Корвіна-Мікке, який через проросійські дії є персоною нон грата в Україні.

«Частина наших парламенарів залишила цей захід, оскільки на них були відомі провокатори, зокрема персона нон грата в Україні Корвін-Мікке. Якби я не їхала сьогодні, оскільки це завершення мого візиту, то я також залишила б форум у знак протесту», – запевнила віце-спікер.

Вона пояснила, що через такі провокації у неї виникають питання до організаторів форуму.

«Мені видається безсенсовною зустріч, тому що ми всі знаємо позицію Росії, але яким чином вона може допомогти в цьому діалозі Україна-Європа? Якщо вона не може допомогти в цьому діалозі, то навіщо їх сюди кликати: щоб все перетворювалося на деструктив і балаган?» – обурилась Сироїд.

Вона також додала, що іншою причиною демаршу стала поява на панелі, в якій вона брала участь, завідувача кафедри зі зв’язків з громадськістю російського вишу МГІМО Валєрія Соловєя. Подробиці цієї історії розповіла Бекешкіна.

«Наприкінці мав слово Валерій Соловей з Москви - доктор історичних наук, професор, завідувач кафедрою громадських зв'язків МГІМО. Словом, "інтелігент". Він висловився дуже чітко і лаконічно. Головне, сказав він, це бути реалістами і визнати нову територіальну реалість, що склалася, зокрема - новий статус Криму. І повернення до колишнього статусу неможливо. Так, ми розуміємо, що було порушено міжнародне право. але у нас інший підхід, ніж у європейців, які кажуть про права і цінності. У нас головне - це інтереси і справедливість. Те ж і стосовно Донбасу. Слід визнати, що 50 тисяч бойовиків, які воювали проти України ніколи з нею не змиряться, і з цього виходити у переговорах. Це реалії, які треба визнати. "Ага, сказала я голосно, - коли тебе гвалтують, слід визнати цю реальність і свій новий статус, і на цій основі вести "діалог" з гвалтівником". Відреагувала Оксана, яка сказала, що не розуміє, навіщо організатори витягують сюди таких "спікерів" і зазбиралася йти. Кілька учасників (в тому числі й я) теж. Панель швиденько закрили, тим більше що й час вийшов», – написала вона.

"Отож, чи можливий "демократичний діалог" з Росією, до якого останнім часом нас наполегливо схиляють? Ага, ну справді, чудове слово - "діалог", а якщо ще й "демократичний",  – розміроковує Ірина Бекешкіна. –  От що думаю про "діалог": ця форма взаємодії передбачає наявність якихось спільних засад - спільного визнання законів, цінностей тощо. А який може бути "діалог" із гвалтівником, який вам пояснює, що у нього були такі "інтереси" і свої уявлення про "справедливість" і слід визнати ці нові реалії?

Мені іноді здається, що ми з росіянами живемо у різних світах", – підсумувала вона.

Рекомендуємо прочитати

На территории «ЛНР» трое подорвались на мине

Во время выполнения полевых работ трое мужчин пострадали в результате наезда на мину....

Це може бути цікавим

Юрий Горбунов показал милое фото со своей супругой

Известный телеведущий Юрий Горбунов показал романтическое фото со своей женой Екатериной Осадчей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Одессе жестоко избили активистку

В центре Одессы злоумышленники избили известную активистку, участницу экспертной комиссии "группа 2 мая" Светлану Пидпалу....