Торгувати цінними паперами будуть по-новому

 НКЦПФР вносить зміни до Правил здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) на засіданні, яке відбулося 26 січня 2016, схвалила зміни до Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперами.

Про це повідомила прес-служба Комісії.

Як повідомляється, зміни вводять новий вид договору - «позика цінних паперів», який надає торговцям цінними паперами більш широкі можливості при обслуговуванні клієнтів, зокрема, при здійсненні маржинальних операцій.

Також в Правилах встановлено визначення нового терміна «підозрілий договір» - це договір з цінними паперами на біржовому або позабіржовому ринку, ціна якого для лістингових цінних паперів відрізняється від останнього розрахованого біржового курсу на 20% і більше, а для позалістингових цінних паперів відрізняється від останньої розрахованої ціни закриття торгового дня на 50% і більше.

Крім того, нововведеннями передбачено, що у разі проведення операцій з цінними паперами, за якими виявлено в діях клієнта та / або контрагента ознаки маніпулювання цінами на фондовому ринку, або укладення підозрюваного договору, торговець цінними паперами зобов'язаний повідомити про це Комісію в нерегулярних адміністративних даних.

При цьому, торговець цінними паперами має право відмовити клієнту в ув'язненні або проведенні операцій з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами, зокрема, якщо він має підстави вважати, що в діях клієнта та / чи контрагента є ознаки маніпулювання цінами на ринку. НКЦБФР розширила визначення «кращого виконання».

Комісія також зазначає, що змінами до Правил імплементовані норми Директиви 2004/39 / ЄС Європейського Парламенту та Ради про ринки фінансових інструментів від 21 квітня 2006 року (MiFID I) оносительно «кращого результату для свого клієнта», яким встановлюється обов'язок для торговця приймати всі відповідні заходи з метою отримання якомога кращого результату для свого клієнта при виконанні договорів та / або разових замовлень, враховуючи ціну, витрати, швидкість, ймовірність виконання та розрахунку, розмір, характер або інші міркування, суттєві для виконання замовлення.

«Ми розширили визначення «кращого виконання». Якщо до цих пір цей термін діяв тільки в частині визначення кращої ціни, то спираючись на Директиву MiFID, ми розширюємо його, додаючи крім ціни - умови, спосіб розрахунку, місце і т.д.», - зазначив Член Комісії Дмитро Тарабакін. Крім того, торговця цінними паперами зобов'язали повідомляти своєму клієнта про наявність неврегульованого конфлікту інтересів.

Рекомендуємо прочитати

В Киеве водитель, избегая столкновения, сделал двойной смертельный наезд на пешехода

В Киеве на улице Щербаковского, что неподалеку от метро "Нивки", произошло ужасное ДТП с двойным наездом на пешехода, в результате чего мужчина скончался....

Це може бути цікавим

Путін дав Суркову нове завдання щодо України

На закритій нараді вищого керівництва Російської Федерації у травні цього року глава Росії Володимир Путін розкритикував свого радника Владислава Суркова за про....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Зарплатні прокурорів планують збільшити на 70%

У Верховній Раді проголосували за закон, який передбачає підвищення заробітної платні на 70% для слідчих і прокурорів, та на 30% – для адміністративних працівників п....