Суперечливі слова Путіна про Донбас обговорили в ООН

Суперечливі слова Путіна про Донбас обговорили в ООН

Напередодні українська делегація ініціювала обговорення в Раді Безпеки ООН недавніх висловлювань президента Росії Володимира Путіна щодо Донбасу, які ставлять під сумнів кордони України. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

«У ході обговорень представник України Володимир Єльченко заявив про неприпустимість спроб вищого керівництва Росії переписати історію, піддаючи сумніву територіальну цілісність, суверенітет і політичну незалежність України», — йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, українська делегація зазначила, що «висловлювання Путіна порушують низку основоположних міжнародних документів, зокрема Статут ООН і Гельсінський Заключний акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 року».

Також українська делегація наголосила, що Росія порушує свої зобов’язання щодо Меморандуму, «продовжуючи незаконну окупацію АР Крим та м. Севастополь і безпрецедентну військову агресію на Донбасі».

У зв’язку з цим представник України відновив заклик до всіх сторін Будапештського меморандуму, включаючи РФ, «невідкладно провести консультації з відвертим посяганням на існуючі кордони України, як це і передбачено статтею 6 Меморандуму.
Нагадаємо, раніше російський президент Володимир Путін назвав передачу Донбасу Україні маячнею, а також заявив, що в радянські часи кордон між РФ і Україною було проведено «довільно» і «необґрунтовано».


загрузка...

Читайте також