Рішення Європейського суду стосовно переслідувань учасників акції «Маршу мільйонів» не сподобалось Росії

Росія оскаржила перше з рішень Європейського суду з прав людини в так званій «болотній справі».

Про це повідомив Радіо Свобода адвокат одного з заявників у цій справі.

Ідеться про оскарження ухвали Страсбурзького суду задовольнити позови Леоніда Ков’язіна, Артема Савйолова та Іллі Гущина про порушення їхніх прав, сказав адвокат першого з них Дмитро Аграновський.

Він припустив, що в майбутньому Росія може оскаржити всі рішення Європейського суду з прав людини в «болотній справі», хоча вважає, що можливість задоволення цих оскаржень нульова.

Європейський суд із прав людини задовольнив скарги Ков’язіна, Гущина і Савйолова 17 вересня 2015 року, визнавши порушення їхнього права на свободу й особисту недоторканність. Першим двом суд присудив відшкодування з боку російської держави у дві тисячі євро, третьому у три тисячі. Усі троє оскаржували незаконні, на їхню думку, рішення продовжити тримання їх під арештом, ухвалені у 2012–14 роках.

«Болотною справою» назвали судові переслідування учасників узгодженої з владою акції опозиції «Марш мільйонів» на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року, яка завершилася, на думку влади, масовими заворушеннями. Російські опозиціонери наполягали, що безлади були спровоковані владою. Російський уряд у відповідях на запити Страсбурзького суду стверджував, що сутички з поліцією почалися з вини самих опозиціонерів. До відповідальності за так званими «болотними справами» притягували загалом 34 людини. Правозахисники вважають їх політв’язнями, а саму «болотну справу» – політично мотивованою.

Президент Росії Володимир Путін 15 грудня 2015 року підписав закон, що дозволяє Конституційному судові Росії схвалювати відмови виконувати рішення міжнародних судів, зокрема Європейського суду з прав людини, якщо вони суперечитимуть російській Конституції.

У липні 2015 року Конституційний суд Росії вже визнавав необов’язковим виконання рішень Страсбурзького суду, якщо воно може привести до «порушення засадничих конституційних прав».

Читайте також: Россия vs Запад: разжигать ненависть и раскалывать Европу

Рекомендуємо прочитати

У Києві автохам на елітному авто кидався на водіїв з битою

У Києві вчора, 26 квітня помітили автохама на елітному авто "Мерседес"....

Це може бути цікавим

У Києві спіймали зухвалого серійного "мінера" метро

Поліцейські затримали «мінера» столичної підземки, протягом тижня зловмисник двічі повідомляв про замінування станції метро «Героїв Дніпра»....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинский Vogue провел вторую Fashion & Business конференцию

В этому году конференция значительно расширила свою географию, в программе – девять спикеров из шести стран....