Кожен другий змінює роботу через низьку зарплату

Кожен другий «білий комірець» інколи замислюється  про звільнення, а кожен п’ятий рішуче налаштований змінити роботу. Головна причина зміни роботи — незадоволеність зарплатою. При цьому тільки один з семи впевнений, що зможе знайти роботу з підвищенням окладу в своїй галузі. Такі дані опитування hh.ua.

У зв’язку з інфляцією і постійним зростанням цін на товари і послуги матеріальне становище українців погіршується з кожним днем. Офісні співробітники стали частіше відчувати складнощі з плануванням бюджету й ледве дотягують до наступної зарплати. Згідно з опитуванням hh.ua, кожен другий щомісяця витрачає гроші раніше, ніж на банківську карту надходить нове зарахування, а отже, з місяця в місяць живе в умовах жорсткої економії.

Кризові явища відобразилися і на українському бізнесі. За даними опитування роботодавців, шість із десяти компаній змогли підвищити зарплати своїм співробітникам у 2015 році. Проте зростання заробітних плат було швидше формальним і не перевищувало 15%. Це означає, що дохід офісних співробітників практично не змінився.

Незадоволеність зарплатою є головною причиною пошуку нової роботи. Про це заявила половина опитаних. Ще третина незадоволені умовами праці на поточному робочому місці, а один з чотирьох — відсутністю можливостей для особистісного зростання. Кожен восьмий офісний співробітник підшукує варіанти на випадок скорочень. Серед інших найбільш поширених причин пошуку роботу: скорочення, що вже відбулося, звільнення у зв’язку з призупиненням діяльності або ліквідацією підприємства, переїзд із зони АТО.

Незважаючи на те, що низька зарплата є головною причиною пошуку нової роботи, лише кожен сьомий впевнений, що зможе заробляти більше в своїй галузі. Дві третини допускають, що знайти роботу з підвищенням зарплати можна, але складно. А кожен п’ятий відзначив, що інколи доводиться погоджуватися на зарплату нижче попередньої.

На думку «білих комірців», легко працевлаштуватися з підвищенням зарплати ІТ-спеціалістам, представникам сфери телекомунікацій, а також медикам і фармацевтам. Імовірно, але досить складно автотрейдерам (варто зазначити, що рік тому автотрейдери були серед тих, кому знайти роботу з підвищенням окладу найскладніше). І практично неможливо працівникам консалтингових компаній, що надають послуги населенню.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні 2015 року. В опитуванні взяли участь 5283 респонденти із різних регіонів України.

Рекомендуємо прочитати

Винайдено скло для смартфонів, яке самовідновлюється від подряпин

Компанія Motorola винайшла скло для смартфонів, яке може відновлюватися після пошкоджень....

Це може бути цікавим

У Києві відновили дитячий майданчик

В одному з парків Києва відновлено дитячий майданчик....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Росія різко скоротила витрати на "ЛДНР"

В умовах зниження Росією обсягів витрат на утримання т....