У МОП розповіли, як втретє аналізуватимуть Трудовий кодекс

Міжнародна організація праці вже втретє проаналізує проект Трудового кодексу України. Попередні висновки надавались у 2003 і 2009 роках, але прийняті за основу документи не стали законами. Про це в ході конференції «Реформування трудового законодавства. Найкращі практики», організований ГО «Трудові ініціативи» заявив національний координатор МОП Сергій Савчук, передає кореспондент Соцпорталу.

Йдеться передусім про відповідність проекту ТК №1658 нормам восьми основоположних конвенцій МОП. Також буде звертатись увага на ратифіковані Україною «пріоритетні» конвенції. Як зазначив доповідач, дві з них виконуються Україною не повною мірою – №81 «Про інспекцію праці у промисловості й торгівлі» та №129 «Про інспекцію праці в сільському господарстві». «Статистика показує, що неформальний сектор зараз зростає як на дріжджах. Ми говоримо про дуже слабку систему забезпечення застосування трудового законодавства», – додав він. Також фахівець не поділяє думки з приводу того, що тіньову зайнятість можна відслідковувати за допомогою механізмів фінансового моніторингу: «Жоден фінансовий моніторинг не може прийти на підприємство і побачити, в яких умовах живе працівник». Також будуть братись до уваги Конвенції, які мають технічний характер.

Багато положень ТК перейшли до його тексту із попередньої редакції, щодо якої МОП вже надавала коментарі. Тому нових коментарів щодо цих норм не буде.

Найскладніша проблема – перевірка норм проекту ТК з огляду на «найкращі практики», що діють у країнах Європейського Союзу. «Масив надзвичайно великий і дуже складно представити позитивну практику щодо усіх питань», – заявив він. За результатами консультацій з трьома сторонами соціального партнерства буде звужено коло пошуку.

«Ми стикаємося також із проблемою, яким чином ми врегулюємо ті аспекти трудового права, що не відносяться до міжнародних трудових норм і не закріплені в міжнародних зобов’язаннях України, – відзначив Сергій Савчук. – Але хто прийме рішення, що гнучкість як у Данії – це добре, або що захищеність як у Німеччині – це погано? Відкривається поле, для трьохсторонніх консультацій, передусім профспілок і роботодавців».

На питання, чи буде проект ТК аналізуватись на відповідність Конституції України, експерт відповів, що проект передусім розглядається МОП на предмет відповідності міжнародним зобов’язанням, а конвенції МОП стоять вище за Конституцію України. Зазначимо, що ОБСЄ і Венеційська комісія, даючи оцінку українським законопроектам, враховують і норми Основного Закону.

Стосовно можливості внесення поправок, що погіршують проект, вже у другому читанні (після висновку МОП), пан Савчук заявив:«Виключати будь-що ми не можемо». Однак уточнив, що голові профільного комітету Верховної Ради Людмилі Денісовій було поставлено умову: проект не має змінюватись протягом часу аналізу.

Читайте також: Американський юрист розкритикував проект нового Трудового кодексу

Рекомендуємо прочитати

П’яний священик збив трьох підлітків

У Тернопільській області п'яний священик на мікроавтобусі вилетів на зустрічну смугу і збив трьох хлопців....

Це може бути цікавим

У столиці п'яний чоловік вбив друга і викинув тіло в тепломережу

У столиці правоохоронці затримали полтавчанина за вбивство чоловіка....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Міськрада столиці розгляне петицію проти проспекту Шухевича

На сайті Київської міської ради петиція проти перейменування проспекту Генерала Ватутіна на Шухевича набрала необхідну кількість голосів для розгляду....