Фестиваль різників на Закарпатті відбудеться попри протести зоозахисників

Фестиваль різників на Закарпатті відбудеться попри протести зоозахисників

У с. Геча Берегівського району 30 січня відбудеться Х міжнародний конкурс різників (гентешів). Про це повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА Ярослав Галас, передає УНН.

Цього року вперше проведення м’ясного фестивалю було під загрозою через виступи захисників тварин. Активісти навіть звернулися з вимогою заборонити «кривавий фестиваль» до Президента України, Прем’єр-міністра, губернатора Закарпаття, голів районної та селищної рад.

Галас зазначив, що попри виступи зоозахисників фестиваль відбудеться у заплановану дату, але цього року він виключатиме привселюдне різання свиней. Аргументами противників фестивалю були приклади аналогічних заходів за кордоном, коли, наприклад, в Англії через подібне видовище психологічну травму отримала дитина. Натомість губернатор жодних заборон на проведення фестивалю не накладав. Сам Геннадій Москаль ще не визначився, чи відвідає с.Геча цієї суботи.

Міжнародний фестиваль гентешів буде проходити на Закарпатті вдесяте. Він пропагує давні традиції, пов’язані з ритуалами різки свиней та приготування з їхнього м’яса страв закарпатської та угорської кухні. Зазвичай у програмі фестивалю розкривають увесь процес – на очах сотень глядачів жива свинка перетворюється на ту чи іншу страву. Цього року організатори обіцяють обійтися без кривавих видовищ.

Читайте також: Лісівники закопали у пісок 2 мільярди гривень — екологизагрузка...

Читайте також