Україні треба відкинути ілюзії, накшалт "Захід нам допоможе"

Захід у цілому не схильний переоцінювати значення того, що відбувається в Україні, оскільки це далеко не єдиний театр протистояння з РФ.

Останнім часом ми спостерігаємо, як розгойдування парламентської коаліції зсередини і ззовні посилюється внутрішніми і зовнішніми обставинами. Внутрішні обставини викликані зростанням недовіри між президентською та прем'єрською командами. На них досить успішно грають як ситуаційні союзники (Сапомоміч і Батьківщина), так і відверті опоненти-популісти (РПЛ).

Зовнішні обставини посилюються втомою від України на тлі колапсу Росії, що затягується, під впливом санкцій і помилок менеджменту Путіна. Штати та ЄС реалістично оцінюють, що внутрішнього ресурсу стабільності РФ може вистачити на 4 - 5 років, і поки не готові до наслідків повномасштабного колапсу Росії. Найголовніше питання, що найбільше хвилює США - як зберегти контроль над найбільшим ядерним арсеналом у світі у випадку обвалення режиму Путіна.

Україна просто послугувала спусковим механізмом, що невідворотно запустив сценарій темного майбутнього Москви. Тим не менш, Захід у цілому не схильний переоцінювати значення того, що відбувається в Україні, оскільки це, безумовно, один із головних, але далеко не єдиний театр протистояння з РФ. Світ рухається вперед і рухається дуже швидко, переживаючи вже четверту технологічну революцію. У цьому контексті проблеми окремо взятої країни Україна є тільки частиною глобальних змін, що відбуваються у світі.

Наслідки їх також будуть глобальними, зрештою призвівши не лише до перегляду кордонів, а до того, що багато країн просто не переживуть змін, що відбуваються. Україні, аби зберегтися, а у перспективі й відновити територіальну цілісність, необхідно відкинути будь-які ілюзії, накшалт "Захід нам допоможе", і почати допомагати собі самій. Захід, звичайно, продовжить допомагати, але всю домашню роботу, як водиться, залишить українцям.

Ігри з розгойдуванням уряду, з чіткою перспективою парламентських виборів до кінця 2016 року, мало цікавлять зовнішніх гравців. Точніше, цікавлять як фактор втрати управління і загрози вже зробленим інвестиціям в українські реформи. Тому вже зараз найбільшим гравцям БПП і НФ важливо відмовитися від взаємного шантажу з переходом на звинувачення, висловлені лідером фракції БПП Юрієм Луценком в конституційному сценарії, що нібито має місце, зі згадкою одіозного Віктора Медведчука.

Тим більше, слід відмовитися від спроб повернення в коаліцію явних супротивників і Порошенка, і Яценюка, в особі Радикальної партії. Ймовірність сценарію дострокових виборів впевнено зростає, але головними бенефіціарами у разі їх проведення майже напевно виявляться партії популістського спрямування. Це неминуче зіграє проти влади і непростих, але життєво важливих реформ, що активно просувають США і ЄС.

Автор: Тарас Березовець, джерело: gazeta.ua.

Читайте також: «Ісламська держава» живе за рахунок Туреччини

Рекомендуємо прочитати

Експерт пояснив, чому політичні призначення відкидають Україну на 10 років назад

«Політичні призначення себе не виправдали....

Це може бути цікавим

Найден способ избавиться от негативного влияния глутамата натрия

Бразильские ученые установили, что силовой тренинг....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В'ятрович прокоментував повернення назв декомунізованим вулицям в Одесі

Голова українського інституту національної пам'яті....